معرفی اجزای کوادکوپتر

معرفی اجزای کوادکوپتر

 

کوادکوپتر مانند یک ماشین بسیار پیچیده بنظر می رسد و به نظر میرسد که تعمیر کردن ان بسیار سخت و دشوار می باشد و ساخت ان بسیار مشکل است. اما حقیقت این است که اگر شما با قطعات ان اشنایی داشته باشید متوجه می شوید که یک وسیله بسیار ساده می باشد. ساخت کوادکوپتر بسیار اسان می باشد و اگر شما قطعات را بشناسید و از دستورالعمل ان را دنبال کنید براحتی میتوانید ان را سر هم کنید و یا تعمیر کنید پس بیایید تا باهم این کار را انجام دهیم. چه چیزی یک کوادکوپتر را می سازد؟

 

اسکلت یا بدنه، شاسی

 

اسکلت یا شاسی کوادکوپتر مانند قابی می ماند که برخی از موتورها و پروانه ها متصل به شاسی می شوند. بیایید ابتدا به این قاب نگاه کنیم. شاسی های کوادکوپتر در اندازه های متفاوت وجود دارد و بر طبق وزن خود رتبه بندی می شوند.  ان ها به شکل ایکس می باشند و کسانی که علاقه به نصب چیزی بر روی ان دارند مانند دوربین، پیشنهاد می کنیم تا موردی با وزن بیشتر را انتخاب کنند. چرا که وقتی شما دوربینی بر روی ان نصب کنید وزن بیشتر میشود پس شما باید موتور قوی تر که سنگین تر می باشد و پروانه های قوی تر بر روی ان ببندید. برای به خوبی پرواز کردن و مانور دادن باید تعادل بین اجزا حفظ شود.

موتور

احتمالا مهم ترین شاخص در کوادکوپتر موتور ان است. که واحد موتور KV می باشد که بر حسب تعداد هر دور در دقیقه است. اما با این حال همیشه سریعترین به معنای بهترین نمی باشد. هر چه سرعت بیشتر باشد و چرخش بیشتری انجام شود موتور باید بسیار قوی تر باشد و استفاده از باتری بیشتر می شود و بنابرین مدت زمان پرواز شما کاهش می یابد که این زیاد جالب به نظر نمی رسد.

پروانه و یا ملخ ها

پروانه ها عمدتا مربوط به سرعت این وسیله می باشند و همچنین باری که می توانند حمل کنند و مانوری که انجام دهند. برای هر کدام از این کارها طول پروانه ها باید به صورت درست و متناسب انتخاب شوند و همچنین انحنای پروانه بسیار مهم می باشد. پروانه های بلندتر در مدت زمان کمتری به سرعت بالایی می رسند اما کم کردن سرعت ان ها کمی طول می کشد و اما پروانه های کوتاه تر به شما امکان این را میدهند که هر چه سریع تر بتوانید سرعت خود را کم و یا زیاد بکنید و قابلیت مانور بهتری دارد. اما پروانه های کوتاه تر به انرژی بیشتری نیاز دارند بنابرین فشار بسیار بیشتری بر روی موتور می اورند که این ممکن است باعث کاهش طول عمر موتور شود و باتری هم بسیار مصرف می شود در این گونه از کوادکوپتر ها و این موجب میشود موتور به اندازه یک چهارم قابلیت و طول عمر خود دوام داشته باشد. اما اگر شما می خواهید در محیطی باز به صورت سرعتی و تهاجمی از ان استفاده کنید و بالا پایین ببرید بنابرین می توانید لذت  ببرید.

کنترل سرعت الکترونیکی

تا کنون ما برخی از اجزای کوادکوپتر را مانند شاسی و موتور و پروانه را به شما معرفی کردیم اما قطعات این ماشین بیشتر از این هاست و کمی پیچیده تر می باشد و قطعه بعدی که کمی پیچیده تر است قطعه ای الکتریکی می باشد که به ان  کنترل سرعت الکتریکی می گویند این کنترل یک جریان مناسب برای موتور فراهم می کند تاهمزمان چرخش و سایر حرکات انجام شود و انتقال قدرت به صورت یکسان و همزمان وارد شود. این قطعه باید از نظر استاندارد معتبر باشد اکثر انها برای  موتورهای چندگانه طراحی شده اند این قطعات دارای مدارهایی هستند که باعث می شود کنترل کننده پرواز و اجزای دیگر گیرنده از ان مصرف کنند و به صورت مستقیم از باتری استفاده نکنند.

کنترل پرواز

حالا به یکی از قسمت های مهم یعنی به مغز کوادکوپتر می رسیم. کنترل کننده پرواز اساسا کامپیوتر کوچکی است که سیگنال های فرستنده را دریافت می کند و تفسیر می کند برای کسی که یک کوادکوپتر را انتخاب می کند کنترل کننده پرواز ان بسیار مهم می باشد چرا که این یک پردازنده می باشد که دارای قدرت و توان در محدوده های مختلف را دارد و از این جهت بسیار مهم می باشد هر کدام از این ها توانایی خاصی دارد و احتمال دارد قابل تنظیم هم باشد  بنابرین کسی که کوادکوپتر خود را هدایت میکند نیاز به کنترلر مناسبی دارد تا بتواند پیامها  و سیگنال های او را  تفسیر کند البته باید در هنگام خرید قدرت و هزینه ان را در نظر گرفت تا از هر نظر مناسب و مقرون به صرفه باشد و مناسب با سایر قطعات کوادکوپتر شما باشد.

گیرنده رادیو

چگونه کنترل کننده پرواز سیگنال های فرستنده را از دور دور  یا به عبارتی کنترل از راه دور را انجام می دهد؟ این کار از جمله وظایف رادیو گیرنده است. این یک قطعه ای است که به کنترل کننده پرواز متصل می شود  برای دریافت سیگنال ها از راه دور و تفسیر ان ها به این قطعه نیاز دارید بسیاریب از گیرنده های رادیویی قابل استفاده برای این کنترل کننده ها می باشند  که مطابق استاندارد های ان است. با این حال شما باید مطمئن شوید که متناسب با دستگاه شما می باشد و یا خیر و سپس ان را خریداری نمایید باید دارای چهار کانال باشد هر کانال برای دریافت سیگنالهای فرستنده، با این حال قبل از هزینه کردن بهترین را مطابق با سایر اجزا  انتخاب نمایید  تا متناسب با کوادکوپتر شما باشد و لذت  استفاده ی بی عیب و نقص را به شما بدهد.

باتری و شارژر باتری

باتری لیپو

در نهایت برای قدرت بیشتر شما نیاز به یک منبع قدرت بسیار خوب دارید که معمولا یک باتری لیپو میتواند نیاز شما را برطرف نماید باتری لیپو دارای ظرفیت بسیار بالا می باشد و کاملا مناسب برای کوادکوپتر شما می باشد . همچنین شما در هنگام خرید کوادکوپتر خود یک شارژر مخصوص به خود ان را دریافت می کنید و بسیار مهم است که برای شارژ باتری فقط از شارژر خود ان استفاده کنید چرا که ولتاژ ان ها متفاوت است و اگر بیش از حد توان ان باشد می تواند حتی منجر به اتش سوزی نیز بشود. و همچنین قبل از این که باتری خود را به شارژر متصل کنید مطمئن شوید که باتری خنک شده باشد

دیدگاه‌ها ۰