چگونه دوربین پهباد را به گوشی وصل کنیم؟

برای کسانی که عاشق پرواز هستند، خرید پهباد یا کوادکوپتر یک رویای دست‌یافتنی است. لذتی که در خرید کوادکوپتر و دیدن آسمان از روی ابرها وجود دارد با هیچ هیجانی قابل‌قیاس نیست. البته بسیاری دوست دارند این لحظات هیجان‌انگیز را برای همیشه ثبت کنند که اتصال دوربین پهباد به گوشی چاره کار است. حتما می‌پرسید چگونه دوربین پهباد را به گوشی وصل کنیم؟ در این مقاله نحوه راه‌اندازی دوربین کوادکوپتر و ارسال تصویر به گوشی را به شما آموزش می‌دهیم. اطلاعات مطلب پیش رو به شما کمک می‌کند که از مشاهده و ثبت تصاویر از اوج آسمان لذت ببرید.

دانلود نرم افزار دوربین کوادکوپتر؛ اولین گام برای تحقق رویای پرواز

یکی از لذت‌های جذاب داشتن کوادکوپتر امکان هدایت آن با گوشی تلفن همراه است. اتصال دوربین کوادکوپتر به تلفن همراه کار پیچیده‌ای نیست؛ فقط کافی است نرم افزار کنترل پهپاد با گوشی را دانلود و نصب کنید، سپس اقدامات لازم برای اتصال کوادکوپتر به موبایل را انجام دهید. برای نصب نرم افزار کنترل پهپاد با گوشی می‌توانید از طریق بارکد موجود روی جعبه و سایت ارائه‌دهنده کوادکوپتر استفاده کنید. تقریبا کلیه نرم‌افزارهای کنترل هلیکوپتر با گوشی برای دو سیستم‌عامل اندروید و آی او اس موجود هستند.
اگر قصد عکس و فیلم‌برداری از اوج آسمان را دارید، باید توجه کنید که بعضی از پهبادها دوربین‌دار و برخی بدون دوربین هستند. طبیعی است که قیمت پهباد کنترلی دوربین دار از نمونه مشابه بدون دوربین آن قطعا بالاتر است؛ اما کاملا ارزش تصویرسازی رفتن به آسمان و دیدن ابرها را دارد.

نحوه اتصال برنامه دوربین پهپاد به تلفن همراه با WiFi

پیش از پرواز از میزان باتری هلی‌شات اطمینان حاصل کنید. همچنین مطمئن شوید که گوشی شما در هنگام پرواز روشن خواهد ماند. بعد از دانلود نرم افزار دوربین کوادکوپتر باید دستگاه را به موبایل وصل کنید. سوکت دوربین را به هلی‌شات متصل کرده و دوربین را در زیر هلی شات قرار دهید. پس از روشن کردن کوادکوپتر متوجه می‌شوید که چراغ‌های درون دوربین نیز روشن می‌شود.

بعد از اطمینان از صحت عملکرد دوربین به سراغ اتصال موبایل و هلی‌شات می‌رویم. در این زمان باید وای فای گوشی خود را روشن کرده و منتظر بمانید. زمانی که اسم شبکه وای فای FPV-WIFI را مشاهده کردید، به این شبکه متصل شوید. توجه کنید که برای اتصال و کنترل هلیکوپتر با گوشی نیازی به داشتن بسته اینترنتی فعال نخواهید داشت.

حالا از طریق نرم افزار کنترل پهپاد با گوشی می‌توانید کوادکوپتر را پرواز دهید و با استفاده از برنامه دوربین پهپاد تصویربرداری کنید. معمولاً گزینه‌هایی مثل Start یا Go برای این کار تعریف شده‌اند. با فشار دادن این آیکون‌ها می‌توانید فیلم‌برداری را شروع کنید.

تصاویر یا فیلم‌هایی که در حین پرواز گرفته می‌شود در مسیر گالری گوشی ذخیره خواهند شد. اگر قصد فیلم‌برداری برای عروسی یا هر مراسم مهم دیگری دارید، حتما از کوادکوپتر حرفه ای استفاده کنید که امکانات متنوعی از جمله ارسال زنده تصاویر، چرخش به دور سوژه و فیلم‌برداری ۳۶۰ درجه دارد.

نحوه اتصال دوربین کواد کوپتر به موبایل با استفاده از نرم‌افزار مخصوص

نکات مهم هنگام کنترل پهپاد با گوشی؛ باکیفیت فیلم‌برداری کنید!

حالا که دانستیم چگونه کنترل را به کوادکوپتر وصل کنیم، وقت آن است که درباره نکات مهم برای داشتن تصاویر و فیلم‌های باکیفیت صحبت کنیم. اگر قصد فیلم‌برداری حرفه‌ای دارید، باید به سراغ هلی‌شات‌های دوربین‌دار حرفه‌ای و باکیفیتی مانند کوادکوپتر سایما بروید؛ اما نحوه کنترل کواد کوپتر و یادگیری استفاده از آن نیز در داشتن فیلم و تصاویر باکیفیت و جذاب بسیار تاثیرگذار است.
آنچه باعث ضبط و ثبت عکس و ویدیوهای باکیفیت می‌شود، تسلط و مهارت است. در ادامه می‌خواهیم با مرور چند نکته و توصیه ساده برای افزایش کیفیت تصاویر، نحوه استفاده صحیح از برنامه کنترل کواد کوپتر با گوشی را به شما آموزش دهیم.

۱-  کنترل کواد کوپتر با گوشی با تسلط کامل

پیش از شروع پرواز، هلی‌شات را روی یک سطح صاف قرار دهید و کالیبره بودن و اتصال درست رادیو کنترل بررسی کنید. زمانی که پرواز با هلی‌شات را برای بار اولین بار انجام می‌دهید، باید مواظب باشید که کوادکوپتر آسیبی نبیند. ازهمین‌رو توصیه می‌کنیم اگر به‌تازگی تصمیم به خرید کوادکوپتر گرفته‌اید، به سراغ بهترین هلی شات ارزان بروید تا در صورت خطا، ضرر مالی سنگینی متوجهتان نشود.
البته به این نکته هم توجه داشته باشید که با افزایش مدت‌زمان پرواز و تجربه‌ای که کسب می‌کنید، تسلط بیشتری برای کنترل کوادکوپتر با موبایل به دست خواهید آورد. با تمرین و تکرار بسیار حتی با استفاده از یک هلی‌شات ارزان نیز می‌توانید تصاویر دلنشینی ثبت کنید.

تسلط بر کنترل کوادکوپتر با موبایل با تمرین فراوان

۲-  تمرین تصویربرداری با کنترل پهپاد با گوشی در محیط بسته

اگر در کنترل کواد کوپتر با گوشی هنوز کاملا ماهر نشده‌اید، توصیه می‌کنیم از محیط بسته شروع کنید. معمولاً فضای بسته به دلیل خطرات کمتر محیط مناسب‌تری برای پرواز هلی‌شات‌ها هستند. برای کنترل پهباد با گوشی و انجام پرواز در پارک یا سایر مکان‌های باز باید تسلط کافی روی قسمت‌های مختلف برنامه دوربین کواد کوپتر داشته باشید تا بتوانید به‌درستی آن را هدایت کنید.
البته محیط‌های بسته محدودیت‌هایی مثل راندن با سرعت پایین و پرواز در ارتفاع کم را دارند، اما برای تمرین کنترل کوادکوپتر با گوشی و تصویربرداری عالی هستند. جدای از مهارت پروازی هلی‌شات فضای داخلی و بسته باعث افزایش دقت و تمرکز شما برای تصویربرداری می‌شود.

۳-  هنگام کار با نرم افزار کنترل پهپاد با گوشی، خیلی به سوژه نزدیک یا از آن دور نشوید!

تنظیم فاصله از سوژه یکی از مهم‌ترین نکاتی است که هنگام استفاده از برنامه دوربین کوادکوپتر باید رعایت کنید و بیشتر در عکس‌برداری اهمیت دارد. با دور کردن هلی‌شات از سوژه (انسان، مکان یا شیء) نمی‌توانید همه جزئیات را به‌درستی و باکیفیت ثبت کنید.
درعین‌حال نزدیک شدن بیش از حد کوادکوپتر به سوژه نیز ممکن است باعث ایجاد ترس و استرس و در نتیجه خطا در کنترل هلیکوپتر با گوشی شود. البته بعد از تسلط کامل بر برنامه کنترل هلیکوپتر با گوشی دیگر نگران آسیب رسیدن به دستگاه یا سوژه هنگام تصویربرداری نخواهید بود. بااین‌حال هنگام استفاده از برنامه دوربین پهباد و عکس‌برداری، آن را در فاصله مناسبی از سوژه قرار دهید.

تصویربرداری با کوادکوپتر با رعایت نکات مهم

۴-   افزایش کیفیت تصاویر با تمیز نگه داشتن لنز دوربین کوادکوپتر

علاوه‌بر مواردی مانند یادگیری کامل کار با برنامه دوربین پهباد، برای تصویربرداری باکیفیت باید نکات ریزی مانند تمیز بودن لنز دوربین پهباد را نیز مدنظر قرار دهید. فرقی نمی‌کند کواد کوپتر را با گوشی کنترل می‌کنید یا با استفاده از رادیوکنترل انحصاری محصول، تمیز بودن لنز دوربین عامل بسیار مهمی است که در تجربه استفاده از هلی‌شات و تصویربرداری اهمیت بسیار بالایی دارد.
لنزهای دوربین چه کامپکت باشد و چه دوربین هلی‌شات بسیار زود کثیف می‌شود؛ بنابراین حتماً قبل و پس از پرواز باید با دستمال مخصوص آن را تمیز نگه دارید. استفاده از دستمال‌های زبر یا خیلی نرم مثل دستمال‌کاغذی باعث ایجاد خط و خش روی لنز می‌شود که درنهایت کیفیت تصویر را پایین می‌آورد.

۵-  استفاده از نور روز برای ثبت تصاویر باکیفیت‌تر با هلی‌شات

نور اصلی‌ترین عامل تصویر است که اگر به‌درستی تنظیم شود، تصاویر بسیار باکیفیتی به شما می‌دهد. ازآنجایی‌که در هلی‌شات‌ها امکان تنظیم نور وجود ندارد و باید در حالت پرواز فیلم‌برداری را انجام دهید، بهتر است از فیلم‌برداری در شب بپرهیزید. البته توصیه می‌کنیم نسخه اصلی برنامه دوربین پهپاد را دانلود و نصب کنید تا کیفیت تصویربرداری و پرواز با کوادکوپتر تحت‌تاثیر قرار نگیرد.
در طول روز نیز ساعات ظهر بهترین زمان برای فیلم‌برداری است؛ چراکه خورشید بیشترین نور را به زمین می‌دهد. بنابراین توصیه می‌شود پرواز و تصویربرداری با هلی شات را در ساعات مناسب انجام دهید.

تصویربرداری با کوادکوپتر با رعایت نکات مهم

تمرین و تکرار؛ راز تسلط بر کنترل کوادکوپتر با گوشی

اتصال دوربین کواد کوپتر به موبایل بسیار ساده است و فقط با دانلود نرم افزار دوربین کوادکوپتر انجام می‌شود؛ اما نکته مهم در تصویربرداری، تسلط بر کنترل هلیکوپتر با گوشی و گرفتن عکس‌ها و فیلم‌های باکیفیت است. بعد از نصب برنامه دوربین پهپاد و اتصال دوربین کواد کوپتر به موبایل فقط کافی است هرروز زمانی را به کار با برنامه دوربین پهپاد اختصاص دهید.
راه‌اندازی دوربین کوادکوپتر و ارسال تصویر به گوشی قطعا روزهای خسته‌کننده را به ساعاتی شاد و مفرح تبدیل خواهد کرد. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد خرید کوادکوپتر دارید با شماره‌های اعلام‌شده در سایت در ساعات اداری تماس بگیرید. کارشناسان ما کمک می‌کنند تا بهترین هلی‌شات را متناسب با نیازتان تهیه کنید. اگر برای دانلود نرم افزار کنترل کواد کوپتر برای اندروید یا iOS و نصب آن سوالی دارید، در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید تا در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ‌گوی شما عزیزان باشیم.

سوالات متداول

چگونه دوربین پهباد را به گوشی وصل کنیم؟

برای اتصال دوربین کواد کوپتر به موبایل ابتدا باید برای دانلود نرم افزار دوربین کوادکوپتر و نصب آن روی تلفن همراهتان اقدام کنید. سپس با روشن کردن وای فای موبایل، به شبکه کوادکوپتر متصل شوید.

چگونه کوادکوپتر را با گوشی کنترل کنیم؟

با نصب نرم افزار کنترل پهپاد با گوشی می‌توانید به‌راحتی کوادکوپتر را به گوشی وصل کرده و با استفاده از تلفن همراهتان، آن را در آسمان هدایت کنید.

آیا اتصال دوربین کوادکوپتر به موبایل به بسته اینترنتی نیاز دارد؟

خیر، برای کنترل کوادکوپتر با موبایل به بسته اینترنتی نیاز نیست و این اتصال فقط از طریق نرم افزار دوربین کوادکوپتر انجام می‌شود.

دیدگاه‌ها ۱۱۶

  دوست پاسخ

  میشه برنامه هدایت گر کواد کوپتر رو بزارید ممنون

   primatoy پاسخ

   سلام وقت بخیر
   برنامه ها به صورت مشترک قابل استفاده نیستند، هر مدل برنامه ای مجزا برای اتصال داره
   از قسمت تماس با ما به شماره پشتیبانی پیام بدین تا همکاران ما در بخش فنی شما را راهنمایی کنند.
   پیروز باشید

  سمیرا پاسخ

  وقت بخیر.پهپاد من مدلx5sw هست.نوشته برای اتصال اون به گوشی پهپاد رو که روشن کردی اول چراغش سبزه و بعد ۲۰ ثانیه قرمز چشمک زن میشه باید با وای فای بهش وصل شد.اما مال من سبز ثابت میمونه.دلیلش چیه؟؟

   primatoy پاسخ

   سلام
   برای راهنمایی بیشتر از قسمت "تماس با ما" به بخش پشتیبانی پیام بدین تا مشکل به صورت دقیق بررسی و حل شود
   پیروز باشید

  ارش پاسخ

  دوربین مدل MJX C4005 FPV نصب کردم عکس و فیلم میگیره ولی فرمت فیلم قابل اجرا نیست (( سیستم عامل اندروید ))

   primatoy پاسخ

   سلام وقت بخیر
   فیلم و عکس های گرفته شده رو فقط با نرم افزار مخصوص دوربین باید ببینید و به صورت جداگانه با پلیر های دیگه قابل اجرا نیست.
   از داخل نرم افزار مخصوص دوربین میتونید اقدام کنید.
   پیروز باشید

  حسین پاسخ

  سلام وقت بخیر من کوادw606-9دارم دوربینش مشکل پیدا کرده واز طریق برنامه گوشی نمیشه بش کانکت بشم خواستم لطف بفرمایید راهنمایی کنید یا بفرمایید این نوع دوربین رو از کجا میتونم تهیه کنم

   primatoy پاسخ

   سلام وقت بخیر
   این مدل نسبتا قدیمی هست و فکر نکنم دوربین فابریک پیدا بشه ، برای نصب دوربین مشابه با شماره های فروشگاه تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش فنی شما را راهنمایی کنند.
   پیروز باشید

  رضا پاسخ

  با سلام گزینه های کنترل کواد توسط موبایل چطور فعال میشه کواد من سیما x15w هست برنامه syma go رو نصب کردم گزینه استادت رو میزنم فقط علامت وای فای ثبت عکس و ویدءو و پوشه گالری میاد نمیدونم چطور سنسور gravity و یا اهرم های کنترل رو تو صفحه موبایل ببینم

   primatoy پاسخ

   سلام وقت بخیر
   برای هدایت با موبایل باید ریموت کنترل پرنده خاموش باشه و به صورت مستقل با موبایل به وایفای پرنده وصل بشید و بعدش گزینه های کنترلی روی نرم افزار نمایش داده میشه. برای راهنمایی بیشتر با فروشگاه تماس بگیرید.

  اکبر پاسخ

  سلام من یک syma مدل x8hw خریدم دوربین رو سوار کردم سوکت رو وصل کردم بعد کوادکوپتر رو روشن کردم طبق راهنما چراغ دوربین اول سبز و بعد قرمز چشمک زن شد بعد از گوشیم که برنامه مربوطه روش نصبه وای فایش رو روشن کردم و وصل شدم منتها پیغامی مبنی بر ضعف اینترنت میده و در نرم افزار تصویری بهم ارایه نمیده علت چی میتونه باشه لطفا راهنمایی فرمایید.

   primatoy پاسخ

   سلام وقت بخیر
   این مشکل باید به صورت دقیق بررسی شود.
   برای حل این مشکل به شماره موبایل که در سایت هست پیام بفرستید تا همکاران ما در بخش فنی شما را راهنمایی کنند.
   پیروز باشید

  محمد پاسخ

  غیر از بارکد روی جعبه هلی شات برای نصب نرم افزار از جای دیگه ای هم میتوانیم بارکد را گیر بیاوریم؟

   primatoy پاسخ

   سلام ، باید مدل دستگاه رو در گوگل سرچ کنید و نرم افزارش رو پیدا کنید.
   پیروز باشید

  pgmasks پاسخ

  پهباد من وصل میشه ولی پیام میده که به اینترنت متصل نیست مشکلش چیه

   primatoy پاسخ

   سلام وقت بخیر
   اتصال وایفای موبایل به پرنده ربطی به اینترنت نداره ولی این پیام نمایش داده میشه. با وارد شدن به نرم افزار مربوط به کوادکوپتر، تصویر به شما نمایش داده میشود.
   پیروز باشید

  حسین پاسخ

  پهباد من W6 FPV است برگش رو گم کردم باید چکار کنم که برنامه را نصب کنم

  عبدالله پاسخ

  سلام‌دوربین ماشین(دنده عقب)راچگونه از طریق سیم به موبایل وصل کنیم.
  توضیح دهیدممنون میشم.

   primatoy پاسخ

   سلام وقت بخیر
   ما تخصصی در نصب دوربین ماشین نداریم! باید به فروشگاه های مخصوص خودرو مراجعه کنید.
   پیروز باشید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟