کاربرد کوادکوپتر چیست؟

فروش کوادکوپترها سال به سال در حال افزایش است و افراد بیشتری ایده استفاده از چنین وسیله نقلیه ای را در ذهن خود می پرورانند. امروزه هواپیماهای بدون سرنشین تنها برای قشر خاص و یا صنایع ویژه ای تولید نمی شود. چرا که این دستگاه ها به دنیای فناوری و زندگی روزمره مردم نفوذ پیدا کرده اند و بسیاری از مشاغل به دنبال استفاده از ظرفیت های این دستگاه ها هستند. در این مقاله، ما نگاهی به کاربردهای هواپیماهای بدون سرنشین خواهیم انداخت. با ما در پریماتوی همراه باشید.

۱.  استفاده از هلی شات ها در صنایع نظامی و مناطق جنگی

کوادکوپتر ها که نوع خاصی از پهپاد ها به شمار می روند در دنیای نظامی و دفاعی کاربردهای زیادی دارند. در سال ۱۹۱۷ میلادی برای اولین بار دولت آمریکا آزمایش های  خود را برای استفاده از پهپاد ها آغاز کرد. ابعاد کوچک این پرنده های بدون سرنشین سبب می شود تا بتوانند در فضاهای کوچک پرواز کنند و گزینه مناسبی برای شناسایی بمب در مناطق جنگی به حساب بیایند. علاوه بر این، کوادکوپتر حرفه ای که معمولا در صنایع نظامی مورد استفاده قرار می گیرد، از دوربین بهره می برد که باعث می شود برای حملات هوایی گزینه مناسبی به شمار برود. استفاده از کوادکوپتر دید وسیع تری را فراهم می کند.

کاربرد نظامی پهپاد

۲. فیلمبرداری و تصویر برداری از چشم انداز های مختلف، پر طرفدار ترین کاربرد کوادکوپتر

در دنیای رسانه تقریبا بیشترین استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین می شود. این روزها فیلم های زیادی با استفاده از کوادکوپتر ها فیلمبرداری می شوند. کوادکوپتر ها ایده های بصری کاملا جدیدی به صنعت فیلم بخشیده اند و فیلمسازان بزرگی کاربرد این تکنولوژی را در صنعت فیلمسازی تجربه کرده اند. هواپیماهای بدون سرنشین در دنیای عکاسی هوایی نیز بسیار محبوب هستند. چه حرفه ای باشید و چه آماتور، می توانید جذابیت عکاسی با کیفیت بالا را با کوادکوپتر ها کاملا حس کنید. هواپیماهای بدون سرنشین به شما اجازه می دهند تا به بسیاری از مکان ها که نمی توانید با پای پیاده به آن ها برسید، دسترسی پیدا کنید. کوادکوپتر dji به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های تولیدکننده کوادکوپتر، کمک بزرگی به صنعت عکاسی تجاری و فیلمبرداری در سال های اخیر کرده است.

فیلمبرداری با کوادکوپتر

۳. حمل و نقل و تحویل کالا، کاربرد نوآورانه کوادکوپتر

حتی اگر برنامه های حمل و نقل و ارسال پهپادها هنوز در حال توسعه باشند، این ایده می تواند در آینده نزدیک برای جهان انقلابی باشد. این تکنولوژی می تواند به طور قابل توجهی نیاز به نیروی انسانی را کاهش دهد. هواپیماهای بدون سرنشین می توانند پیتزا، نامه یا بسته های کوچک را تحویل دهند. اصلی ترین مانع برای توسعه این فناوری، قوانین بازدارنده و الزامات قانونی است که جلوی استفاده از کوادکوپترها در سطوح شهری را می گیرد.

حمل و نقل بوسیله کوادکوپتر

۴. مدیریت بحران به کمک کوادکوپتر

یکی از مهمترین کاربردهای پهپادها در مدیریت بحران است. اغلب مشاهده می شود که بلافاصله بعد از فاجعه، هرج و مرجی شدید و سوء مدیریت منابع اتفاق می افتد. کوادکوپترها می توانند در چنینی موقعیتی به میزان قابل توجهی به شما کمک کنند. این هواپیماهای بدون سرنشین با هماهنگی منابع ارزشمند و رفع نیاز شدید نیروی انسانی، می توانند پس از یک فاجعه به شما کمک کنند. با استفاده از کوادکوپتر فرصت بازدید از محل حادثه بدون نیاز به صرف هزینه زیاد فراهم می شود. استفاده از ماشین کنترلی نیز می تواند جایگزین مناسبی برای کمک به انسان ها در شرایط بحرانی محسوب شود.

امداد رسانی با کوادکوپتر

۵. استفاده از کوادکوپتر در عملیات امداد و نجات

معمولا در یک عملیات نجات، مبارزه اصلی با زمان صورت می گیرد. در چنین شرایطی هواپیماهای بدون سرنشین با کمک سنسور های حرارتی می توانند به سرعت افراد گمشده را پیدا کنند. هواپیماهای بدون سرنشین به راحتی می توانند به نقاطی دسترسی پیدا کنند که بسیاری از انسان ها قادر به دستیابی به آن نقاط نیستند. این امر هنگامی که نجات به موقع اهمیت پیدا می کند، می تواند بسیار ارزشمند باشد.

۶. بازرسی زمین های کشاورزی توسط کوادکوپتر ها

استفاده از کوادکوپتر ها به ویژه در صنعت کشاورزی در مقیاس های بزرگ پیشرفت چشمگیری در برداشت محصول نشان داده است. نظارت هوایی منظم بر اراضی کشاورزی می تواند تجزیه و تحلیل عمیق تری از عملکرد محصول را در اختیار قرار دهد. شما می توانید با مقایسه قیمت هلی شات ها، مناسب ترین نوع آن ها را برای بازرسی زمین کشاورزی خود برگزینید. با کمک سنسور های مادون قرمز می توان سلامت محصولات را بررسی کرد و کشاورزان می توانند بر اساس نتایج بدست آمده عمل کنند. علاوه بر این، هواپیماهای بدون سرنشین می توانند این تجزیه و تحلیل را با کمترین هزینه و بدون تاثیر بر مزارع مناطق اطراف انجام دهند. این نه تنها منجر به رشد سالم محصول می شود بلکه بهبود شرایط را نیز موجب می شود.

استفاده از کوادکوپتر در کشاورزی

۷. نقشه برداری جغرافیایی توسط کوادکوپترها

هلی شات ها تاثیر عظیمی در زمینه نقشه برداری جغرافیایی سه بعدی داشته اند. مناطقی بر روی کره زمین وجود دارند که به راحتی در دسترس انسان ها نیستند. این مناطق ممکن است شامل برخی از خطوط ساحلی یا ارتفاعات کوه باشند که به منظور مطالعه زمین و تهیه نقشه های سه بعدی در این نقاط، هواپیماهای بدون سرنشین مورد استفاده قرار می گیرند. در حال حاضر زمین شناسان از این فناوری برای جمع آوری داده ها برای پیگیری فرایند های مختلف و بررسی تغییرات بومی استفاده می کنند.

نقشه برداری هوایی

در آینده ای نزدیک کوادکوپتر ها کاربرد های بیشتری پیدا خواهند کرد

هواپیماهای بدون سرنشین در سال های اخیر در امور مختلف مورد استفاده قرار گرفته اند. کوادکوپترها دیگر تنها به مصارف نظامی محدود نمی شوند و مشاغل مختلف در حال حاضر روی این دستگاه ها سرمایه گذاری می کنند تا بتوانند خدمات سریع تر و پاسخگویی بیشتری به مشتری ارائه دهند. شاید روزی برسد که همه بسته های خود را توسط هواپیماهای بدون سرنشین دریافت کنیم. در پایان پیشنهاد می کنیم برای خرید انواع مختلف هلی شات با همکاران ما در پریماتوی تماس بگیرید.

دیدگاه‌ها ۰

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟