پهپاد حمل بار، سفری به آینده دنیا با کوادکوپترها

پهپاد ها هر روز استفاده‌های بیشتری پیدا می‌کنند و به ابزارهای کاربردی‌تری در زندگی روزمره تبدیل می‌شوند. پهپاد حمل بار یکی از انواع جدید مولتی روتر ها است که می‌تواند آینده حمل و نقل بار را تغییر دهید. همین حالا نیز شرکت‌های بزرگی مانند آمازون از این پهپاد های فوق العاده استفاده می‌کنند و شاید خیلی زود حضور آن‌ها در آسمان شهرهای ایران نیز به موضوعی کاملاً عادی تبدیل شود.

در این مقاله قصد داریم تا پهپاد حمل بار و ویژگی‌های آن بیشتر آشنا شویم. همچنین نقش این پرنده‌های کوچک در آینده کسب و کارهای مرتبط با حمل و نقل را بررسی می‌کنیم. پس با پریماتوی در ادامه این مقاله همراه باشید.

ربات پرنده باربر آمازون

پهباد حمل بار چیست؟ کوداکوپتر های قدرتمند باربر

همانطور که از نام آن پیداست، پهپاد حمل بار، مولتی روتری است که برای جا به جایی اشیا و بار طراحی شده است. از آنجایی که در اکثر موارد از این پهپاد ها برای تحویل مرسوله‌های پستی استفاده می‌کنند، با نام پهپاد پستچی نیز شناخته می‌شود.

مانند سایر پهپاد ها، درون‌های حمل بار نیز دارای اندازه، شکل و انواع مختلفی هستند و کاربردهای متفاوتی دارند. این پرنده‌ها دارای قدرت بیشتری از پهپاد های معمولی مانند هلی شات ها هستند و می‌توانند بارهایی از ۱ تا ۲۲۰ کیلوگرم را جا به جا کنند. پهپاد حمل بار ممکن است کوادکوپتر (۴ موتوره)، هگزاکوپتر (۶ موتوره) یا اکتاکوپتر (۸ موتوره) باشد. این نوع از مولتی روتر ها معمولاً به دلیل کار سنگینی که انجام می‌دهند نیاز به تعویض قطعات دارند. بنابراین اگر قصد خرید آن‌ها را دارید حتماً به فکر خرید قطعات کوادکوپتر ارزان نیز باشید تا همیشه از کارایی پهپاد خود مطمئن شوید.

پهپاد های UAV، ارتش ربات‌های پرنده حمل بار

به طور کلی پهپاد های حمل بار به دو دسته معمولی و UAV تقسیم می‌شوند. تفاوت این دو دسته در تکنولوژی استفاده شده در آن‌ها است. پهپاد های معمولی حمل بار یا کوادکوپترهای پستچی، تفاوت زیادی با پهپاد های پر استفاده مانند هلی شات ها یا حتی پهپاد های اسباب بازی ندارند. تنها دارای قدرت بیشتری هستند و به جای حمل دوربین، قابلیت جا به جایی اشیا را دارند.

اما پهپاد های حمل بار UAV همان پهپاد هایی هستند که آمازون و سایر شرکت‌های بزرگ برای ارسال مرسوله از آن‌ها استفاده می‌کنند. این نوع از مولتی درون‌ها به صورت خودکار هدایت می‌شوند و اپراتور انسانی ندارند. تکنولوژی منحصر به فرد UAV ها به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به صورت خودکار مرسوله‌های پستی را از مبدأ به مقصد حمل کنند.

پهپاد حمل بار بزرگ

انواع پهپاد های حمل بار، از مولتی روتر های کوچک تا غول‌های پرنده

ماهیت وظایف پهپاد های حمل بار به گونه‌ای است که باید توانایی و قدرت زیادی در بلند کردن و جابه جا کردن اجسام داشته باشند. کوادکوپتر حمل بار کوچکترین مدل‌های این نوع از پهپاد ها محصوب می‌شوند. این کوادکوپتر ها می‌توانند بارهایی با وزن نیم کیلوگرم تا بیش از ۲۰ کیلوگرم را حمل کنند. اندازه کوچک و توانایی بالا در حمل بار از مزیت‌های کوادکوپتر ها است. شما هم می‌توانید با خرید کوادکوپتر از مزایای این پرنده‌های کوچک بهره مند شوید.

برای بارهای سنگین‌تر انواع دیگر پهپاد های حمل بار یعنی هگزاکوپتر ها و اوکتاکوپتر ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مولتی روتر ها اندازه‌های بزرگتر، موتورهای بیشتر و در نهایت قدرت بیشتری نسبت به کوادکوپتر ها دارند. اوکتاکوپتر های غول آسایی ساخته شده‌اند که توانایی حمل انسان و حتی بارهایی با وزن بیشتر از ۲۰۰ کیلوگرم را را دارند.

پهپاد حمل بار چه کاربردی دارد؟ جا به جایی آسان بار در هر شرایطی

این کوادکوپتر های قدرتمند توانایی‌های زیادی دارند و می‌توانند در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند

  • تحویل بار: جا به جایی بار و بسته‌های پستی در مناطق شهری در سریع‌ترین زمان ممکن
  • نظامی: جا به جایی مواد غذایی، سوخت و تجهیزات نظامی به مناطق صعب العبور
  • صنایع: کوادکوپتر ها در پشتیبانی از صنایع مختلفی مانند برق، گاز و آب برای جا به جایی لوازم به مناطق صعب و العبور مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • کشاورزی: پهپاد کشاورزی دسته‌ای از ربات‌های پرنده حمل بار است که توانایی حمل دانه یا سمپاشی مزارع را دارد.
  • جا به جایی انسان: پهپاد های قدرتمند قابلیت جا به جایی انسان‌ها را دارند. تاکسی‌های هوایی در حال تست پهپاد های حمل بار برای ارائه خدمات جدید هستند.

این موارد تنها بخشی از کاربرد های ربات های پرنده باربر هستند. برای مثال کوادکوپترهای دلیوری غذا در دوران کرونا محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده اند و بسیاری از رستوران های زنجیره ای در حال بررسی شرایط برای ایجاد ناوگان های ربات های پرنده دلیوری غذا هستند.

اجزای کوادکوپتر باربر

اجزای پهپاد حمل کالا؛ چه چیزی باعث قدرتمند شدن کوادکوپتر حمل بار می‌شود؟

اصلی‌ترین تفاوت کوادکوپتر های حمل بار و پهپادهای معمولی، موتورهای قدرتمندتر است. این دسته از پرنده‌های بدون سرنشین باید قدرت زیاد برای حمل کالا و بار تولید کنند تا توانایی حرکت داشته باشند. موتور کوادکوپتر حمل کالا، بزرگ‌تر و سنگین‌تر است و مصرف برق بیشتری نسبت به درون‌های دیگر دارد. معمولاً کوادکوپتر های حمل بار از فیبر کربن که سبک‌تر و مقاوم‌تر از پلاستیک است، ساخته می‌شوند. البته در مولتی روتر های ۶ یا ۸ موتوره ممکن است برای کاهش هزینه‌ها از آلومینیوم استفاده کنند.

ملخ‌های این کوادکوپتر ها نیز بزرگتر و قطورتر است تا بتوانند به بهترین شکل از قدرت موتورهای بزرگتر استفاده کنند. به این ترتیب این پهپاد ها از لحاظ ابعاد و وزن معمولاً بزرگتر از هلی شات ها یا پهپاد های اسباب بازی هستند. اگر به فکر خرید پهپاد برای سرگرمی هستید، پیشنهاد می‌کنیم به دنبال گزینه‌های دیگری به جای کوادکوپتر های حمل بار باشید. همچنین می‌توانید با خرید ماشین کنترلی هیجان فوق العاده ای را تجربه کنید.

قیمت پهپاد باربر، ربات پرنده ارزشمند

به طور کلی به دلیل استفاده از بدنه مقاوم‌تر، موتورهای قوی‌تر، باتری‌های بزرگ‌تر و تکنولوژی‌های جدیدی مانند UAV که در ربات‌های پرنده آمازون نمونه آن را می‌بینیم، قیمت پهپاد باربر یا حمل بار از کوادکوپتر های معمولی بیشتری است. بنابراین اگر قصد خرید کوادکوپتر حمل بار را دارید حتماً بودجه بیشتری نسبت به پهپاد های معمولی در نظر بگیرید.

کوادکوپتر دلیوری پیتزا

آینده ربات پرنده حمل بار؛ آسمان شلوغ شهرهای آینده

به جز آمازون که بزرگترین ارتش ربات‌های پرنده حمل بار را برای تحویل کالاها به کار می‌گیرد، بسیاری از شرکت‌های بزرگ و کوچک دیگر که در حوزه تحویل کالا، جا به جایی کالاها و تحویل پستی فعالیت می‌کنند در حال راه اندازی ناوگانی از پهپاد های حمل بار هستند. مزایای زیادی مانند هزینه‌های کمتر، سرعت بیشتر و جلوگیری از مصرف سوخت‌های فسیلی باعث شده است تا این شرکت‌ها، سرمایه گذاری بزرگی در این حوزه انجام دهند.

بنابراین احتمالاً در آینده‌ای نزدیک شاهد خیابان‌های خلوت‌تر و در مقابل آسمان‌های شلوغ‌تری در شهرهای بزرگ خواهیم بود. در ایران نیز فعالیت‌هایی برای راه اندازی ناوگان ربات‌های پرنده حمل بار انجام شده است. شاید دیدن این پرنده‌های کوچک در آسمان ایران نیز خیلی زود به یک اتفاق عادی تبدیل شود. اگر به پهپاد ها علاقه مند هستید می‌توانید در وبلاگ پریماتوی اطلاعات بیشتری در مورد انواع ربات‌های پرنده به دست آورید.

خرید انواع پهپاد ها با کاربردهای مختلف از پریما توی

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات کلی در مورد پهپاد های حمل بار را در اختیار شما قرار دهیم. کوادکوپتر های قدرتمند و باربر می‌توانند آینده حمل و نقل بار در دنیا را تغییر دهند. اگر شما هم طرفدار کوادکوپتر های بزرگ قدرتمند هستید می‌توانید انواع مختلفی از آن‌ها مانند هلی شات های حرفه‌ای را از فروشگاه پریماتوی خریداری کنید. کارشناسان حرفه‌ای ما در خدمت شما هستند تا به سؤالات شما در مورد انواع پهپاد ها پاسخ دهند و در هنگام خرید راهنمای شما باشند.

دیدگاه‌ها ۰