مقایسه ماشین کنترلی سوختی و الکتریکی

ماشین کنترلی از جذاب ترین تفریحات ممکن است. در حقیقت به سختی می توان از بین خرید کواد کوپتر و ماشین کنترلی یکی را انتخاب کرد. هر کدام از این تفریحات طرفداران خاص خود را دارد. یکی از چالش های طرفداران این تفریح انتخاب ماشین کنترلی مناسب است. در این مقاله می خواهیم دو نوع ماشین کنترلی مناسب یعنی ماشین کنترلی سوختی و الکتریکی را با یکدیگر بررسی کنیم. در ادامه همراه وبسایت تخصصی پریماتوی باشید.

باگی، آفرود، سوختی و الکتریکی، نبرد همه جانبه ماشین های کنترلی

ماشین های کنترلی را در یک دسته بندی کلی می توان به دو نوع باگی و آفرود تقسیم کرد. همچنین بر اساس نوع مصرف سوخت، می توان آن ها را به دو نوع سوختی و الکتریکی تقسیم کرد. در ادامه نگاه دقیق تری به این میدان نبرد داریم.

مقایسه انواع ماشین کنترلی

ماشین کنترلی های باگی، با سرعت نور حرکت کنید

ماشین کنترلی های باگی برای سرعت طراحی شده اند. بدنه این ماشین ها کشیده است و از لاستیک هایی با قطر کمتر استفاده می کنند. در حقیقت طراحی مهندس بدنه به گونه ای است که ماشین را برای حرکت در سرعت های بالا آماده کند. معمولا ماشین های باگی برای مسابقات طراحی شده اند. با این ماشین ها می توان با سرعت بالا حرکت کرد و حرکات نمایشی جذابی را انجام داد.

ماشین کنترلی های آفرود، جاده در تسخر شاسی بلندهای کوچک

هرچقدر ماشین کنترلی باگی، طراحی ظریف و سبکی دارد، آفرودها از بدنه ای سنگین و خشن استفاده می کنند. این ماشین ها برای حرکت بر روی تپه و مانع طراحی شده اند. کمک فنرهای فولادی در کنار لاستیک های غول پیکر امکان فتح هر جاده ای را به این ماشین ها داده است. ماشین کنترلی های آفرود، از زمان عرضه علاقه مندان زیادی را به خود جلب کرده است.

اتحاد آفرود و باگی، تولد ماشین کنترلی ها دو منظوره

دنیای سرگرمی دنیای رقابت است. همان طور که بسیاری از افراد نمی توانند بین برند کوادکوپتر SjRC و JJRC هلی شات مورد نظر خود را پیدا کنند، در بازار ماشین کنترلی ها نیز گاهی انتخاب بسیار دشوار است. بسیاری از افراد بین ماشین کنترلی باگی و آفرود نمی توانند گزینه مناسب را پیدا کنند. در حقیقت آن ها از یک سمت شیفته سرعت ماشین کنترلی های باگی هستند و از طرف دیگر نمی توانند از بدنه خشن و قدرتی ماشین های آفرود چشم پوشی کنند. کمپانی های تولید کننده ماشین کنترلی با درک این نیاز، اقدام به تولید ماشین های آفرود-باگی کرده اند. در حقیقت بدنه، فنرها و لاستیک به گونه ای طراحی شده که بتواند نیاز هر دو گروه را برطرف کند.

بررسی و مقایسه انواع ماشین کنترلی

سوختی یا الکتریکی، انتخاب مهم خریداران ماشین کنترلی

تا چند سال قبل، تنها ماشین کنترلی های سوختی در بازار وجود داشت. اما به لطف فناوری در حال حاضر انواع ماشین کنترلی الکتریکی نیز به سبد خریداران اضافه شده است. در ادامه نگاهی به تاثیر نوع مصرف سوخت ماشین کنترلی بر عملکرد آن داریم.

ماشین کنترلی های الکتریکی، انتخاب متداول خریداران

ماشین کنترلی های الکتریکی رایج ترین، انتخاب خریداران است. برندهای مختلف دنیا نیز با دیدن استقبال مردم بیشتر به سمت این نوع ماشین کنترلی ها روی آورده اند. این ماشین ها بی سر و صدا هستند. از طرف دیگر دردسر عوض کردن سوخت را ندارند. از طرف دیگر استهلاک این نوع ماشین کنترلی ها نیز کمتر است. به طور کلی هزینه نگهداری این ماشین کنترلی ها به نسبت ماشین کنترلی های سوختی کمتر است. اما این همه ماجرا نیست. ماشین کنترلی الکتریکی مدت زمان کمتری می تواند حرکت کند. از طرف دیگر علاقه مندان به صدای موتور واقعی یک ماشین کنترلی نمی توانند از ماشین کنترلی های الکتریکی، لذت کافی را ببرند.

ماشین کنترلی

ماشین کنترلی های سوختی، لذت راندن یک ماشین واقعی

ماشین کنترلی های سوختی، انتخاب افرادی است که می خواهند به معنی واقعی کلمه یک ماشین کنترلی داشته باشند. این ماشین کنترلی ها سرعت و قدرت بیشتری دارند. از طرف دیگر مدت زمان راندن این ماشین کنترلی ها نیز بیشتر است. اما در کنار همه این مزایا، معایبی هم دارند. ماشین کنترلی های سوختی قیمت بالاتری نسبت به ماشین های الکتریکی دارند. از طرف دیگر این ماشین ها دردسر عوض کردن سوخت و هزینه آن را نیز دارند. به طور کلی هزینه نگهداری از ماشین کنترلی های سوختی بسیار بالاتر از ماشین کنترلی الکتریکی است.

بین ماشین کنترلی سوختی و الکترونیکی، کدام یک انتخاب بهتری است؟

در این مقاله به بررسی انواع ماشین کنترلی پرداختیم. در انتهای مقاله بایستی بر این نکته تاکید کنیم که در هنگام انتخاب ماشین کنترلی باید به فاکتورهای مختلفی توجه کرد. قیمت فعلی، استهلاک و نیازهای متفاوت کاربران بهترین ماشین کنترلی را تعیین می کند. در انتها پیشنهاد می کنیم برای انتخاب یک ماشین کنترلی مناسب با شماره های اعلام شده در پریماتوی تماس بگیرید. همکاران ما می توانند اطلاعات بیشتری را درباره انواع ماشین کنترلی ها در اختیار شما قرار دهند.

دیدگاه‌ها ۰