راه های افزایش تایم پرواز کوادکوپتر

تجربه پرواز دادن کوادکوپتر بسیار لذت بخش است. بسیاری از افرادی دوست دارند زمان بیشتری را صرف لذت بردن از این تفریح لذت بخش کنند. معمولا در زمان پرواز با مشکلاتی مثل کمبود باتری مواجه می شویم. البته کاهش توان باتری تنها دلیل کاهش زمان پرواز هلی شات نیست. با رعایت چند نکته ساده می توان زمان پرواز هلی شات را افزایش داد. در این مقاله می خواهیم ۵ راه افزایش زمان پرواز کوادکوپتر را بررسی کنیم. در ادامه مقاله همراه پریماتوی باشید.

چطور می توان مدت زمان پرواز را افزایش داد؟

دغدغه افزایش تایم پرواز کوادکوپتر یکی از دغدغه های کسانی است که به دنبال خرید کواد کوپتر هستند. برای افزایش تایم پرواز هلی شات راه های مختلفی وجود دارد. برخی ترحیج می دهند از باتری های قوی تری استفاده کنند. بعضی افراد بر تاثیر آب و هوا بر روی تایم پرواز کوادکوپتر تاکید می کنند. در ادامه بهترین راه کارهای افزایش زمان پرواز هلی شات را بررسی می کنیم.

۱- هلی شات را سبک کنید

زمانی که برای خرید کوادکوپتر حرفه ای مانند کوادکوپتر mjx اقدام کنید، قطعات جانبی را هم دریافت می کنید. برای مثال پایه های فرود و گارد محافظ ملخ ها از جمله وسایل ایمنی کوادکوپتر است. معمولا این وسایل وزن زیادی دارند. وزن بالا یکی از مشکلاتی است که مصرف باتری را افزایش می دهد. بنابراین یکی از اولین اقدامات سبک کردن هلی شات است. پیشنهاد می کنیم پس از مدتی سعی کنید بدون گارد محافظ پرواز کنید.

افزایش تایم پرواز هلی شات

معمولا پس از چند پرواز تسلط بر روی هلی شات افزایش می یابد. در این شرایط نیاز به وسواس بیش از اندازه وجود ندارد.  حتی توصیه می شود که پس از هر پرواز هلی شات را به دقت تمیز کنید. گرد و غبار اضافی علاوه بر آسیب به موتور، عمر هلی شات را نیز کاهش می دهد. کاهش وزن نیروی کمتری به موتور وارد می کند. در سرعت بالا یا پایین، وزن تاثیر مثبتی بر روی عمر باتری می گذارد. در حقیقت کاهش وزن قدرت مانور پرنده را نیز افزایش می دهد.

۲- از دوربین در همه مواقع استفاده نکنید

دوربین هلی شات می تواند عکس های بسیار با کیفیتی را ثبت کند. با وجود هیجان و لذت بسیار زیاد تصویربرداری با هلی شات، در همه مواقع از دوربین کوادکوپتر استفاده نکنید. دوربین از منبع باتری هلی شات استفاده می کند. به همین دلیل در طولانی مدت به باتری اصلی آسیب می رساند. از طرف دیگر دوربین نیز مانند وسایل جانبی هلی شات، وزن زیادی دارد. بنابراین اگر صرفا برای لذت پرواز از هلی شات استفاده می کنید، بهتر است دوربین را جدا کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم تنها زمانی از دوربین استفاده کنید که باتری هلی شات کامل باشد. بری آشنایی با انواع مولتی روتر دوربین دار می توانید به صفحه کوادکوپتر دوربین دار مراجعه بفرمایید.

راه های افزایش تایم پرواز کوادکوپتر

۳- تنظیمات کوادکوپتر را به درستی انجام دهید

در هنگام خرید کوادکوپتر بایستی تنظیماتی بر روی آن انجام شود. منظور از تنظیمات ست کردن ریموت کنترل و کالیبره کردن هلی شات است. کالیبره کردن پرنده باعث تعادل پروازی در شرایط مختلف آب و هوایی می شود. از طرف دیگر وقت ریموت کنترل به درستی با پرنده هماهنگ نشود، هلی شات باتری بیشتری مصرف می کند. بنابراین حتما پس از خرید کوادکوپتر تنظیمات را به درستی انجام دهد. البته لازم نیست برای هر پروازی هلی شات را به طور جداگانه تنظیم کرد. کافی است قبل از اولین پرواز با کمک ریموت کنترل تنظیمات را انجام دهید. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با برندهای متنوع هلی شات به صفحه کوادکوپتر WLtoys مراجعه بفرمایید.

۴- شرایط آب و هوایی بد، زمان پرواز را کاهش می دهد

پرواز در شرایط آب و هوایی مناسب علاوه بر کمک به ماندگاری بیشتر هلی شات ، زمان پرواز را هم افزایش می دهد. در حقیقت در شرایط جوی نامناسب مثل باد یا باران کوادکوپتر باید انرژی بیشتری را صرف پرواز کند. از طرف دگیر معمولا در شرایط هوایی بد امکان برخورد پرنده با موانع بیشتر می شود. بنابراین جهت حفظ سلامتی و افزایش زمان پرواز، حتما آب و هوا را چک کنید.

چگونه زمان پرواز هلی شات را افزایش دهیم

۵- باتری هایی با ظرفیت بالاتر را انتخاب کنید

باتری نقش اساسی در پرواز هلی شات دارد. تولید کنندگان هلی شات سعی در افزایش توان باتری محصولات خود دارند. معمولا تعویض باتری کوادکوپتر به سادگی انجام می شود. بنابراین توصیه می کنیم در انتخاب باتری حتما به گنجایش آن دقت کنید. باتری هایی که mAh بالاتری دارند، قابلیت شارژدهی و پرواز طولانی تری به شما می دهند.  این نکته در خرید هلی شات نیز اهمیت بالایی دارد. بنابراین توصیه می کنیم در هنگام خرید هلی شات نیز به ظرفیت باتری آن دقت کنید.

راه های افزایش مدت پرواز کوادکوپتر حرفه ای

۶- هلی شات را بیش از اندازه تزیین نکنید

برخی افراد تمایل به اسپورت کردن ظاهر هلی شات دارند. البته این کار قطعا جذابیت های پرنده در هنگام پرواز را افزایش می دهد. اما استفاده از تزیینات زیاد می تواند وزن هلی شات را افزایش دهد. علاوه بر افزایش وزن در این حالت فشار زیادی بر روی موتور وارد می شود. بنابراین توصیه می کنیم برای افزایش زمان پرواز هلی شات تزیینات خاص را به آن اضافه نکنید.

افزایش زمان پرواز کوادکوپتر دوربین دار

توسعه مهارت پروازی، زمان پرواز در دست شماست

در انتهای مقاله می خواهیم یک نکته مهم را یادآوری کنیم. اگر وقت بیشتری را صرف توسعه مهارت پروازی خود کنید، می توانید مدت بیشتری با هلی شات پرواز کنید. در حقیقت پرواز با هلی شات نکات باریکی دارد که فقط در هنگام پرواز می توان آن ها را فراگرفت. بنابراین مهارت پروازی کاربر نیز نقش مهمی در افزایش زمان پرواز کوادکوپتر دارد. در انتهای مقاله تاکید می کنیم برای خرید کوادکوپتر با شماره های اعلام شده در سایت تماس حاصل کنید. همکاران ما در پریماتوی پاسخگوی سوالات شما هستند.

دیدگاه‌ها ۰