هر آنچه که درباره سیستم جی پی اس کوادکوپتر باید بدانید

همه کسانی که تجربه به پرواز درآوردن کوادکوپتر و هلی شات را دارند استرس دور شدن پرنده در هنگام پرواز و گم شدن آن را دارند. با پیشرفت تکنولوژی کوادکوپترها برای حل این مشکل، قابلیت ردیابی موقعیت مکانی با کمک سیستم GPS در آن‌ها کار گذاشته شد.

اضافه شدن سیستم جی پی اس به هلی شات و کوادکوپتر حرفه‌ ای باعث شد که علاوه‌بر قابلیت ردیابی، ویژگی‌ها و امکانات دیگری به آن‌ اضافه شود که علاوه‌بر کارایی، قیمت کوادکوپتر را کمی بالا می‌برد. اگر دوست دارید که با نحوه عملکرد سیستم جی پی اس در کوادکوپتر و امکانات ویژ‌ه‌ای که برای آن، فراهم می‌کند آشنا شوید در ادامه مطلب همراه ما باشید.

سیستم جی پی اس کوادکوپتر چیست؟ آشنایی با مهم‌ترین قابلیت کوادکوپتر حرفه‌ای

معمولا کوادکوپترهای اسباب بازی از امکانات ویژه‎‌ای مثل سیستم ردیابی برخوردار نیستند به همین دلیل، زمان پرواز با چشم آن‌ها‌ را دنبال می‌کنیم تا از موقعیت آن‌ها باخبر شویم. در کوادکوپتر حرفه‌ای که معمولا برای پروازهای طولانی در مسیرهای طولانی از آن استفاده می‌شود وجود سیستم جی پی اس برای ردیابی و بازگشت خودکار پرنده به محل تیکاف، یک آپشن بسیار مهم محسوب می‌شود. اندازه بسیار کوچک مدار جی پی اس باعث می‌شود که بتوان آن را روی کوادکوپتر، پهباد و حتی ماشین کنترلی به راحتی نصب و وسیله خود را به راحتی کنترل کرد.

GPS کوادکوپتر چیست؟ آشنایی با قابلیت مهم کوادکوپترهای حرفه‌ای - پریماتوی

سیستم GPS کوادکوپتر چگونه عمل می‌کند؟

سیستم جی پی اس، یک سیستم رادیویی است که به دلیل ارتباط با ماهواره در هر نقطه‌ای از زمین حتی نقاط کور و دور افتاده نیز کار می‌کند. سیستم جی پی اس برای ردیابی پرنده یا ماشین کنترلی شما باید در طی ۴ مرحله با ۴ ماهواره که در اطراف زمین در حال گردش هستند ارتباط بگیرد.

در حقیقت سیستم جی پی اس با مدل‌سازی ریاضی، کار می‌کند و می‌تواند محل دقیق کوادکوپتر را با اختلاف چند متر و در مدل‌های حرفه‌ای تر آن با اختلاف چند سانتی‌متر پیدا کند. باید دقت کرد که قیمت ماشین کنترلی و کوادکوپتر حرفه‌ای جی پی اس دار با توجه به امکاناتی که دارد بسیار مناسب و مقرون به صرفه خواهد بود. بنابر این بهتر است هنگام خرید کوادکوپتر مدل‌هایی را انتخاب کنید که سیستم جی پی اس روی آن‌ها نصب شده یا قابل نصب است.

سیستم جی پی اس پهباد چگونه عمل می‌کند؟ - فروشگاه اینترنتی پریماتوی

کاربردهای سیستم جی پی اس کوادکوپتر چیست؟

کوادکوپتر صرفا وسیله‌ای برای بازی و گذراندن اوقات فراغت نیست. امروزه از کوادکوپتر به ویژه کوادکوپترهای حرفه‌ای جی پی اس دار برای مصارف مختلفی استفاده می‌شود که به مهم‌ترین آن‌ها در این بخش اشاره خواهیم کرد.

۱٫ با سیستم خلبان خودکار، پرواز را به پرنده خود بسپارید

سیستم خلبان خودکار (Auto Pilot) یکی از امکانات مهمی است که با نصب سیستم جی پی اس بر روی کوادکوپتر خود می‌توانید از آن بهره‌مند شوید. در سیستم خلبان خودکار، پردازنده اصلی کوادکوپتر با سیستم جی پی اس ارتباط برقرار می‌کند و با حفظ تعادل و پایدار نگه داشتن پرواز، هدایت پرنده را بر عهده می‌گیرد. این سیستم برای فیلم‌برداری با کوادکوپتر دوربین دار حرفه‌ای یا هلی شات بسیار کاربردی است و به ثبت شدن بدون لرزش تصاویر و ویدیو‌ها کمک بسیاری می‌کند.

۲٫ کمک در عملیات‌های امداد و نجات

تکنولوژی همواره می‌تواند در راستای نجات جان و مال انسان کمک زیادی به او بکند. از کوادکوپترهای دوربین و جی پی اس دار می‌توان برای موقعیت یابی حوادثی مثل آتش‌سوزی، سیل، حوادث دریایی و حتی جست و جو در محیط استفاده کرد. در چنین شرایطی شما می‌توانید با کوادکوپتر ارتباط بگیرید و با فعال کردن دوربین، فضای اطراف آن را رصد کنید.

۳٫ کنترل ترافیک و حمل و نقل شهری با کوادکوپتر جی پی اس دار

کوادکوپترهای دوربین که مجهز به سیستم GPS هستند می‌توانند ساعت‌ها موقعیت اطراف خود را رصد کنند و با مخابره کردن تصاویر و موقعیت جغرافیایی که در آن حضور دارند به کنترل اوضاع و شرایط، کمک زیادی بکنند. کنترل ترافیک خیابان‌ها، تونل، جاده، شلوغی باند فرودگاه، کنترل گیت‌ها و محل رفت و آمد از مهم‌ترین کاربردهای جی پی اس در کوادکوپترها محسوب می‌شود.

۴٫ جی پی اس کوادکوپتر، کشاورزی را برای شما آسان می‌کند

زمانی که کشاورزی در ابعاد بزرگی مثلا چند هکتار شروع به کشاورزی و کاشت محصول می‌کند باید وضعیت زمین و محصولات خود را به صورت دائمی و در بازه‌های زمانی مشخص بررسی کند.

کوادکوپتر جی پی اس دار به کشاورز کمک می‌کند تا بتواند بدون نیاز به حضور فیزیکی، تمام قسمت‌های زمین را رصد کنند و اگر مشکلی بود سریعا موقعیت آن را شناسایی کند. چنین دلایلی باعث می‌شود که خرید هلی شات یا کوادکوپتر جی پی اس دار عملی مقرون به صرفه تلقی شود. اگر برای خرید هلی شات یا کوادکوپتر اطلاعات و تجربه کافی ندارید می‌توانید با مطالعه راهنمای خرید هلی شات و کوادکوپتر، خریدی درست و مطمئن داشته باشید.

کاربرد جی پس اس کوادکوپتر چیست؟ - پریماتوی

بهترین هلی شات و کوادکوپتر را از پریماتوی بخواهید

با پیشرفت تکنولوژی کوادکوپترها و افزایش کار برد آن‌ها برای مصارف مختلف باعث شده است که این وسیله به امکانات خاص و ویژه‌ای مثل ردیابی موقعیت نیاز زیادی داشته باشد. سیستم جی پی اس کوادکوپتر علاوه‌بر قابلیت ردیابی، آپشن‌های جذابی مثل خلبان خودکار و بازگشت پرنده به محل تیکاف را در اختیار شما قرار می‌دهد که در این مقاله به آن‌ها پرداختیم.

فروشگاه تخصصی پریماتوی بهترین مدل‌های کوادکوپتر و ماشین کنترلی را با قیمتی مناسب در اختیار مشتریان عزیز خود قرار می‌دهد. در صورت نیاز به قطعات یدکی مثل باتری می‌توانید محصول مورد نیاز خود را با بالاترین کیفیت از پریماتوی خریداری کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق گذاشتن کامنت یا تماس با شماره‌های درج شده در سایت با متخصصین پریماتوی در تماس باشید. هدف ما کسب رضایت و فراهم کردن آسودگی خاطر شما است.

دیدگاه‌ها ۰

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟