اصول نگهداری از باتری کوادکوپتر و تکنیک‌هایی کاربردی برای بالا بردن دوام آن

استفاده از پهپاد و کوادکوپتر در صنایع و کسب و کارهای مختلف رشد بسیار زیادی داشته است. نقشه‌برداری، استفاده‌های نظامی، سم‌پاشی و آبیاری مزارع، عکس‌برداری و فیلم‌برداری در فیلم و سریال و حتی جنبه سرگرمی آن، کوادکوپتر را به وسیله‌ای همه فن حریف تبدیل کرده‌است. عملکرد صحیح این وسیله الکترونیکی به صورت مستقیم به قطعات سازنده آن به ویژه باتری و تجهیزات برق‌رسانی وابسته است.

باتری کوادکوپتر هم وسیله‌ای نیست که بتوان هر چند وقت یک بار آن را تعمیر یا تعویض کرد. به همین دلیل ما در این مقاله، اصول نگهداری از باتری کوادکوپتر و روش‌های بالا بردن عمر آن را به شما آموزش خواهیم داد. پس از خواندن مقاله و به کار بردن نکات آن می‌توانید برای مدت زمان بیشتری با بازدهی بالا از باتری کوادکوپتر استفاده کنید. با ما همراه باشید.

۴ دلیل اساسی که باید از باتری کوادکوپتر مراقبت کنید

زمانی که قصد خرید کوادکوپتر دارید سعی می‌کنید با بررسی قطعات مهم آن مثل باتری، بهترین انتخاب را داشته باشید تا نتیجه دلخواه خود را از پرواز با کوادکوپتر کسب کنید. اما دلایل بسیار مهمی وجود دارند که نشان می‌دهند تنها خرید باتری با کیفیت اصلی کافی نیست و برای بالا نگه داشتن کارایی کوادکوپتر باید از باتری آن مراقبت کرد. در این قسمت دلایل مهمی که برای نگهداری از باتری کوادکوپتر وجود دارند را به شما خواهیم گفت.

۱٫قدرت و طولانی شدن زمان پرواز پرنده در آسمان

در عملکرد وسایل الکترونیکی متحرک بعد از کارایی موتور، باتری و کیفیت آن، حرف اول را می‌زند. تمام انرژی لازم برای فعالیت موتور، چرخش پره‌ها، روشن شدن و تصویر برداری دوربین را باتری کوادکوپتر تامین می‌کند. پرواز کوادکوپتر در ارتفاع بالاتر و داشتن سرعت بیشتر نیاز به انرژی بیشتری هم دارد. اگر باتری کوادکوپتر آسیب ببیند یا مثل روزهای اول، توانایی تامین نیاز کوادکوپتر را نداشته باشد زمان پرواز و کیفیت آن را کاهش خواهد داد. به همین دلیل اگر دوست دارید که کوادکوپتر زمان بیشتری را با توان بیشتری در آسمان پرواز کند از باتری آن از زمان اولین پرواز، مراقبت کنید.

۲٫سلامت باتری؛ مهم‌ترین عامل تاثیرگزار در طول عمر کوادکودکوپتر

عملکرد تمامی قطعات کوادکوپتر به توانایی باتری و سلامت آن وابسته است. اگر باتری آسیب ببیند شدت جریانی که برای موتور و قطعات تامین می‌کند کاهش می‌یابد. در نتیجه تمام وسایلی که به باتری متصل هستند برای این که جریان بیشتری از باتری بکشند باید با ولتاژ بالاتری کار کنند. این موضوع باعث می‌شود که در عملکرد تمام قطعات کوادکوپتر مثل موتور، دوربین، مدار اصلی و غیره اختلال ایجاد شود. هلی شات یا کوادکوپتر دوربین دار نسبت به کوادکوپتر معمولی از باتری بیشتر کار می‌کشد و اگر باتری آن عملکرد خوبی نداشته باشد به دوربین هم آسیب خواهند رساند. بنابراین برای افزایش طول عمر کوادکوپتر و قطعات آن از باتری آن به خوبی مراقبت کنید.

۳٫هزینه سرسام‌آور خرید قطعات جدید با کیفیت اصل

زمانی که کوادکوپتر اصل با قطعات و کیفیت اصلی می‌خرید باید به این موضوع توجه کنید که اگر از آن‌ها به خوبی مراقبت نشود شاید دیگر نتوانید جایگزین آن‌ها را با همان کیفیت پیدا کنید. از طرفی قطعات یدکی کوادکوپتر با کیفیت عالی معمولا هزینه بالایی دارند. اگر باتری شما دچار مشکل شده است قبل از آسیب رساندن به قسمت‌های مختلف کوادکوپتر می‌توانید باتری جدیدی را با کیفیت بالا جایگزین آن کنید. معمولا باتری‌ محصولات پرطرفداری مثل کوادکوپتر  JJRC و سایما با قیمتی مناسب و کیفیتی بالا در بازار موجود هستند که می‌توانید آن‌ها را به راحتی تهیه و جایگزین باتری خراب کنید.

روش‌های نگهداری از باتری پهپاد و کوادکوپتر که باعث طولانی شدن عمر آن می‌شود- پریماتوی

افزایش عمر باتری کوادکوپتر با نگهداری درست و اصولی از آن

نگهداری درست و اصولی از هر وسیله‌ای می‌تواند در بالا بردن طول عمر و کارایی آن تاثیر زیادی داشته باشد. باتری کوادکوپتر هم از این قاعده مستثنی نیست و با انجام تکنیک‌های ساده‌ای می‌توان مدت زمان بیشتری از آن استفاده کرد. اصول مراقبت از باتری کوادکوپتر را یک به یک به صورت کامل انجام دهید تا احتمال خرابی و نیاز به قطعه جایگزین آن را کاهش دهید.

۱٫خرید باتری اورجینال کوادکوپتر؛ مهم‌ترین راه بالا بردن عمر و دوام آن

اولین و مهم‌ترین عاملی که روی عمر یا کارایی باتری کوادکوپتر تاثیر می‌گذارد کیفیت و بازدهی آن است. باتری‌های تقلبی نسبت به باتری‌های اصلی راندمان پایین‌تری دارند و سریع‌تر خراب می‌شوند. اگر به هر دلیلی مجبور به تعویض باتری شدید از فروشگاه‌های معتبر با افراد خبره و کارشناس، باتری کوادکوپتر را با کیفیت اصلی تهیه کنید.

۲٫رسیدن شارژ باتری به ۰ درصد و نابودی تدریجی باتری کوادکوپتر

معمولا باتری وسایل الکترونیکی مثل موبایل، لپ تاپ و کوادکوپتر لیتیومی هستند و با فعل و انفعالات شیمیایی در درون باتری، انرژی باتری تامین می‌شود. زمانی که شارژ باتری به صفر درصد می‌رسد شوکی ناگهانی به باتری وارد می‌شود و تکرار این اتفاق در طولانی مدت باعث خراب شدن باتری و فرسودگی آن خواهد شد. فرسودگی باتری یکی از مهم‌ترین دلایل پرواز نکردن کوادکوپتر هم می‌تواند باشد. اگر از باتری کوادکوپتر استفاده نمی‌کنید مراقب باشید تا شارژ باتری کوادکوپتر به زیر ۲۵% نرسد و آن را در در این وضعیت نگهداری کنید.

۳٫جدا کردن دوربین هلی شات از بدنه کوادکوپتر

دوربین هلی شات زمانی که به بدنه کوادکوپتر متصل است در هر شرایطی از توان و انرژی باتری استفاده می‌کند. زمانی که دوربین خاموش است از توان باتری استفاده می‌شود ولی وسیله‌ای کار نمی‌کند. این موضوع باعث می‌شود که در دراز مدت توان و ظرفیت باتری کاهش یابد. به همین دلیل زمانی که به دوربین احتیاج ندارید آن را از بدنه کوادکوپتر جدا کنید.

۴٫غیر فعال کردن سیستم شارژ سریع باتری

قابلیت شارژ سریع (Fast Charging Mode) یکی از ویژگی‌هایی است که برای وسایل الکترونیکی مثل موبایل، لپ تاپ و باتری کوادکوپتر کاربرد دارد. این روش باعث می‌شود که باتری با جریان مناسب مورد نیاز خود شارژ نشود و در زمان شارژدهی نیز از تمام ظرفیت خود استفاده نکند. استفاده طولانی مدت از این حالت، باعث خراب شدن باتری کوادکوپتر خواهد شد.

۵٫استفاده از شارژر مناسب؛ راز اصلی سلامت باتری

هر باتری با جریان و ولتاژ خاصی شارژ خواهد شد و آن‌ها را با میزان مشخصی به دستگاه شما ارائه خواهد داد. شارژر باتری نیز بر این اساس ساخته شده است که در ولتاژ و جریان مشخصی کار کند. به همین دلیل شارژ و آداپتوری که برای باتری کوادکوپتر انتخاب می‌کنید باید متناسب با نوع و مدل باتری باشد تا به آن آسیب وارد نکند.

با مراقبت از باتری کوادکوپتر عمر پرنده خود را افزایش دهید-پریماتوی

خرید باتری کوادکوپتر و قطعات یدکی آن از فروشگاه پریماتوی

باتری کوادکوپتر یکی از قطعات اصلی آن است که روی عملکرد درست و پرواز کوادکوپتر تاثیر زیادی می‌گذارد. سالم نگه داشتن باتری و بالا بردن طول عمر آن، تکنیک‌ها و اصول خاصی دارد که در این مقاله آن‌ها را برای شما شرح دادیم.

ما در پریماتوی، باتری و قطعات مختلف کوادکوپتر را به صورت اورجینال با قیمتی مناسب برای مشتریان عزیز خود آماده کرده‌ایم. می‌توانید با مراجعه به بخش‌های مختلف از تنوع محصولات و قیمت آن‌ها در فروشگاه پریماتوی باخبر شوید. اگر نیاز به دریافت مشاوره دارید می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در سایت با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و از آن‌ها مشاوره رایگان بگیرید.

 

دیدگاه‌ها ۰

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟