اوسمو موبایل یا اوزمو موبایل چیست؟

لرزش دست یکی از بدترین اتفاقاتی است که معمولا در هنگام عکاسی یا فیلم برداری رخ می دهد. برای جلوگیری از لرزش دست عکاسان تمرین های ویژه ای را انجام می دهند. جدای از تکنیک های عکاسی استفاده از گیمبال نیز تا حد زیادی لرزش دست را خنثی می کند. در این مقاله می خواهیم به بررسی osmo موبایل بپردازیم. در ادامه با پریماتوی همراه باشید.

اوسمو موبایل یک نوعی از گیمبال است

پیش از اینکه به سراغ تعریف گیمبال برویم، باید بدانیم که اوسمو یا اوزمو یکی از محصولات مطرح گیمبال و ساخت برند Dji است. در دنیای گیمبال برندهای زیادی فعالیت نمی کنند. به همین خاطر گاهی خود گیمبال با نام برندها شناخته می شود. بنابراین اوسمو یا اوزمو موبایل تنها یکی از محصولات برند Dji است و نباید آن را با وسیله ای مستقل اشتباه بگیریم.

گیمبال اوسمو

DJI، پادشاه دنیای کوادکوپترها

در هنگام خرید کوادکوپتر dji یک برند کاملا شناخته شده و رسمی است. کمپانی DJI را می توان برترین شرکت سازنده انواع هلی شات و لوازم جانبی کوادکوپترها به حساب آورد. این شرکت سازنده بسیاری از مشهورترین انواع کوادکوپترها مثل سری مویک است. گیمبال های اوسمو نیز ساخته کمپانی خوش نام DJI است. این گیمبال ها به دلیل برند، کیفیت بالا و امکانات مناسب مورد استفاده کاربران قرار گرفته است.

گیمبال چه کاری انجام می دهد؟

پس از آشنایی با محصول اوسمو بد نیست نگاهی به گیمبال داشته باشیم. اول از همه باید به خاطر داشته باشیم که گیمبال با نام استابلایزر نیز در بین کاربران شناخته می شود. این دستگاه از تعدادی حلقه تشکیل شده که با اتصال به یکدیگر زاویه قائمی را پیرامون دوربین به وجود می آورند. این زاویه قائم دوربین در هنگام فیلم برداری ثابت نگه می دارد. بنابراین هنگام فیلم برداری با گیمبال لرزش دست حذف میشود.

از گیمبال در چه دوربین هایی استفاده می شود؟

در صنعت هوایی انواع کوادکوپتر دوربین دار از گیمبال استفاده می کنند. در حقیقت از آنجا که در آسمان نمی توان به هیچ وجه دوربین را کنترل کرد، استفاده از گیمبال در هلی شات یک ضرورت است. همچنین در دوربین های عادی نیز فیلم برداران حرفه ای از گیمبال استفاده می کنند. جالب است بدانید حتی در صنعت سینما نیز از استابلایزر استفاده می شود. البته طبیعتا بسته به نوع دوربین و صنعت نوع گیمبال نیز متفاوت می شود. پیشنهاد می کنیم برای خرید قطعات جانبی هلی شات به صفحه خرید قطعات کواد کوپتر مراجعه بفرمایید.

اوسمو موبایل یا اوزمو موبایل چیست؟

چند نوع گیمبال در بازار وجود دارد؟

به طور کلی گیمبال ها را می توان به دو دسته دو محوره و سه محوره تقسیم بندی کرد. هر کدام از این گیمبال ها ویژگی های خاص خود را دارند.

۱- گیمبال های دو محوره؛ برای تصویربرداری عادی

گیمبال های دو محوره از لرزش عمودی و چرخشی دوربین جلوگیری می کند. این گیمبال ها وزن کمی دارند و به همین دلیل در کوادکوپتر با برد بالا استفاده می شوند. با وجود استابلایزرهای دو محوره تصویربرداری با کیفیت بسیار بالایی انجام خواهد شد.

۲-  گیمبال های سه محوره؛ ویژه فیلم برداران حرفه ای

گیمبال سه محوره دوربین را در سه جهت عمودی، افقی و چرخشی از تکان خوردن حفظ می کنند. معمولا این استابلایزرها وزن سنگینی دارند. به دلیل وزن بالای گیمبال سه محوره از این گیمبال ها در صنعت سینمایی استفاده می شود.

گیمبال های اوزمو در بین کدام دسته از استابلایزرها قرار می گیرند؟

گیمبال های اوزمو در بین استابلایزرها تاشو قرار می گیرند. به این ترتیب استفاده از گیمبال های osmo بسیار راحت است. در حال حاضر کمپانی DJI دو مدل از این گیمبال ها وارد بازار کرده است. استابلایزر اسمو ۲ و ۳ دو نوع گیمبالی هستند که کمپانی دی جی آی تولید کرده است. در ادامه این دو گیمبال را بررسی می کنیم.

Osmo موبایل

اوسمو موبایل ۳ تصویربرداری را راحت تر می کند

می توان گفت استفاده از هر دو مدل Osmo راحت است. اما مدل جدید اسمو با نام اسمو ۳ در طراحی ظاهری و نحوه استفاده کاربردی تر و راحت تر است. همچنین سرعت تصویربرداری با اوسمو ۳ بسیار بالاتر است. برای مثال بر روی دسته این استابلایزر دکمه هایی تعبیه شده که به سرعت می توانند حالت فیلم برداری یا عکس برداری را تغییر دهند.

کمترین لرزش در بین استابلایزرهای موجود

برند اوسمو به کیفیت بالای تصویربرداری با لرزش کم مشهور است. در حقیقت بین تمام استابلایزرهای موجود فیلم و عکس های گرفته شده با اوسمو کیفیت بسیار بالاتری دارند. اوسمو ۳ نیز سعی کرده لرزش دست در هنگام فیلم برداری را به حداقل ممکن برساند.

با گیمبال اوسمو می توان سوژه را اتوماتیک تعقیب کرد

زمانی که فیلم برداری می کنیم اگر سوژه متحرک باشد، کار بسیار سخت می شود. در حقیقت دنبال کردن یک سوژه متحرک یکی از سخت ترین چالش های عکاسی است. اوسمو به همین دلیل قابلیت Active Track را به گمیبال Osmo 3  اضافه کرده است. این ویژگی درگیمبال اوسمو ۲ وجود ندارد. با این قابلیت به راحتی می توان یک سوژه را تعقیب کرد. دوربین همزمان با حرکات سوژه تغییر می کند و تصویر با کیفیت بالایی نصب می شود. پیشنهاد می کنیم برای تهیه لوازم جانبی هلی شات ها به صفحه خرید ملخ کواد کوپتر مراجعه بفرمایید.

گیمبال هلی شات

عکاسی ورزشی و هیجانی با قابلیت چرخش ۱۸۰ درجه

گیمبال اوسمو می تواند در کسری از زمان دوربین را ۱۸۰ درجه بچرخاند. این بهترین خبر برای کسانی است که به عکاسی هیجانی مثل عکاسی و فیلم برداری از مسابقات ورزشی علاقه دارند. اوسمو ۳ به نسبت اوسمو ۲ در قابلیت چرخش سریع نیز پیشرفت های خوبی داشته و به کمک این گیمبال می توان بهترین تصاویر را در کمترین زمان ممکن تهیه کرد. پیشنهاد می کنیم برای خرید انواع گیرنده هلی شات به صفحه خرید گیرنده و فرستنده کواد کوپتر مراجعه بفرمایید.

سایر امکانات گیمبال اوسمو

گیمبال های اوسمو در کنار تمام قابلیت هایی که به آن اشاره کردیم، ویژگی های دیگری نیز دارند. از جمله این گیمبال ها ازکارت حافظه پشتیبانی می کنند. همچنین می توان ویدیوهای در حال پخش را به صورت زنده در شبکه های اجتماعی یا فضای اینترنت پخش کرد. همچنین با باتری گیمبال اوسمو می توان تا ۱۴۰ دقیقه طور مداوم اقدام به فیلم برداری و عکاسی کرد.

لذت عکس برداری حرفه ای با گیمبال

زمانی عکاسی بدون لرزش دوربین یک آرزو بود. بسیاری از عکاس های مطرح هم با انواع و اقسام تکنیک ها سعی می کردند از لرزش دست خود جلوگیری کنند. اما گیمبال همه چیز را حل کرد. در این مقاله سعی کردیم گیمبال ها و به طور خاص استابلایزرهای اسمو را بررسی کنیم. در انتها پیشنهاد می کنیم برای خرید انواع هلی شات و کوادکوپتر با شماره های اعلام شده در سایت تماس حاصل کنید. همکاران ما در پریماتوی پاسخگوی سوالات شما هستند.

دیدگاه‌ها ۰

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟