Drone چیست؟

بشقاب‌پرنده‌ها، هلی شات ها  و به‌طورکلی هر چیزی که مربوط به پرواز باشد، توجه افراد را به خود جلب می‌کند. در این میان با انواع و اقسام اصلاحات عجیب مواجه می‌شویم. Drone یکی از همین اصلاحات است. در این مقاله می‌خواهیم به سؤال Drone چیست پاسخ دهیم و با انواع Drone که برای اهداف مختلف استفاده می‌شود، آشنا شویم. در ادامه همراه پریماتوی باشید.

Drone چیست؟ از بشقاب‌پرنده تا هلی شات

اگر در اینترنت عبارت Drone را جستجو کنیم با تعاریف و کاربردهای مختلفی از این عبارت روبه‌رو می‌شویم. در زبان انگلیسی Drone به معنی بشقاب‌پرنده است. البته این معنی رسمی و کتابی واژه Drone است. اما در اصطلاح روزمره Drone معنی فراتری و عام‌تری دارد. Drone را می‌توان به‌صورت کلی به معنی پهباد در نظر گرفت.

در حقیقت اگرچه روزی Drone مختص پهبادهایی بود که به‌صورت عمودی پرواز می‌کردند و کاربردهای محدودی داشتند اما امروزه می‌توان واژه درون را برای اکثر کوادکوپترها و هلی شات ها به کار گرفت.

آشنایی با انواع کوداکوپتر Drone

آشنایی با انواع Drone؛ از مبتدی تا حرفه‌ای حرفه‌ای

حالا که تکلیف خود را با واژه Drone مشخص کرده‌ایم، بد نیست نگاهی به انواع درون داشته باشیم. طبیعتاً با تعریف جامع و گسترده درون می‌توان انواع هلی شات را نیز در این تعریف قرار داد. به همین دلیل تقسیم‌بندی Drone با تقسیم‌بندی انواع هلی شات و کوادکوپتر فرقی ندارد.

Droneهای مبتدی، دست‌گرمی برای پرواز

قیمت هلی شات و Droneهای مبتدی معمولاً بسیار پایین‌تر از سایر درون‌هاست. دلیل این قیمت پایین را باید در امکانات و تجهیزات آن‌ها دانست. به عبارت بهتر Drone مبتدی امکانات بسیار محدودی دارند و از طرف دیگر قدرت پروازی پایینی نیز به کاربران ارائه می‌کنند.

Droneهای نیمه‌حرفه‌ای، امکانات بیشتر برای پرواز بهتر

Droneهای نیمه‌حرفه‌ای امکانات بسیار بیشتری در اختیار کاربران قرار می‌دهند. از جمله این امکانات می‌توان به سیستم بازگشت به خانه با قطب نما و قابلیت کنترل با موبایل اشاره کرد. این هلی شات ها که برای مصارف مختلفی از جمله فیلم‌برداری شخصی و سرگرمی تهیه ‌شده‌اند، می‌توانند نیاز کاربران را تا حد بسیار زیادی رفع کنند.

Droneهای حرفه‌ای، دست بالا در تمام ویژگی‌ها

Droneهای حرفه‌ای نیز انواع مختلفی دارند. این درون‌ها بسته به قیمت و نوع برند امکانات بسیاری زیادی را به کاربران ارائه می‌کنند. از جمله این ویژگی‌ها باید به انواع و اقسام سنسورها برای پرواز بهتر، سیستم gps و بازگشت به خانه، پرواز خودکار و دیگر ویژگی‌های بی‌نظیر این پرنده‌های حرفه‌ای اشاره کرد. اگر مشتاق آشنایی بیشتر با Droneهای حرفه‌ای هستید، می‌توانید با مراجعه به صفحه قیمت کوادکوپتر دوربین دار حرفه ای سایت پریماتوی بهترین انواع این پرنده‌ها را مشاهده کنید.

قیمت Drone

Droneها برای چه فعالیت‌هایی مناسب هستند؟

خرید و انتخاب نوع Drone بسته به هدف افراد متفاوت است. به همین دلیل بد نیست با انواع و اقسام فعالیت‌هایی که می‌توان با Drone انجام داد، آشنا شویم. سرگرمی معمولاً رایج‌ترین و اصلی‌ترین هدف افرادی است که به دنبال خرید Drone می‌روند.

از طرف دیگر بسیاری از افراد Droneها را برای فعالیت‌های حرفه‌ای مثل فیلم‌برداری، عکاسی و حتی نقشه ‌برداری انتخاب می‌کنند. طبیعتاً با این اهداف باید به قدرت پرواز Drone، دقت لنز و کیفیت تصاویر گرفته ‌شده دقت کرد.

Droneهایی با ویژگی‌هایی فنی متفاوت، یک تقسیم‌بندی جذاب دیگر

در یک تقسیم‌بندی فنی و دقیق‌تر می‌توان Droneها را بر اساس ویژگی‌هایی مثل تعداد موتور به انواع مختلفی تقسیم کرد. تری‌کوپتر، کوادکوپتر، هگزاکوپتر و اوکتاکوپتر از انواع متفاوت Droneهاست.

بر اساس نام‌ گذاری هر گروه، می‌توان متوجه ویژگی‌های آن شد. برای مثال در تری کوپتر ما با معماری متفاوتی متشکل از ۳ بازو و موتور مواجه هستیم. اما در کوادکوپتر پرواز به‌وسیله ۴ بازو انجام می‌شود. هرکدام از این تغییرات بر روی قدرت دستگاه و کاربرد آن تأثیر می‌گذارد. اما عموم کاربران از کوادکوپترها استقبال می‌کنند.

در خرید Drone به چه نکاتی دقت کنیم

در خرید Drone به چه نکاتی دقت کنیم؟

معمولاً زمانی که برای خرید کوادکوپتر به بازار مراجعه می‌کنیم، با انواع و اقسام مدل‌ها آشنا می‌شویم. به همین دلیل انتخاب کمی سخت می‌شود. در ادامه نکاتی برای خرید بهترین Drone را بررسی می‌کنیم.

۱- اهداف و نیازهای خود را مشخص کنید

در هنگام خرید بایستی هدف و نیاز خود را از خرید Drone مشخص کنیم. برای مثال اگر هدف ما تصویربرداری هوایی است خرید از برندهایی مثل Mjx ، Dji یا JJRC می‌تواند تا حدی بسیار خوبی نیازهای ما را پوشش دهد. مشخص کردن اهداف و نیازها صرفاً مربوط به کوادکوپتر یا هلی شات نیست و توصیه می‌کنیم در هنگام خرید سایر دستگاه‌های سرگرمی مثل ماشین کنترلی نیز به این نکته دقت کنید.

۲- تأمین قطعات یدکی و پشتیبانی، نیازی که فراموش می‌شود

پس از انتخاب نوع دستگاه باید فروشنده مناسبی انتخاب کنیم. معمولاً در هنگام خرید کوادکوپتر مهم‌ترین نکته توجه به پشتیبانی و تأمین قطعات یدکی است. یک فروشنده خوب فردی است که امکان تهیه قطعات یدکی و پشتیبانی را فراهم کرده باشد. ما در پریماتوی امکان خرید همراه با پشتیبانی را فراهم کرده‌ایم. با مراجعه به صفحه « قیمت پک قطعات کوادکوپتر » می‌توانید خدمات متنوع پریماتوی در این زمینه را مشاهده کنید.

خرید Drone از پریماتوی

۳- قیمت، فاکتور بعدی انتخاب یک Drone مناسب

قیمت یکی دیگر از فاکتورهای مناسب برای انتخاب یک Drone مناسب است. طبیعتاً قیمت را اهداف و نیازهای و همچنین مدل انتخابی کاربر تعیین می‌کند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم با توجه به این ۳ فاکتور، بودجه مناسبی را برای خرید کوادکوپتر در نظر بگیرید.

پریماتوی بهترین فروشگاه برای خرید یک Drone عالی

در این مقاله سعی کردیم از جنبه های مختلف به سوال « Drone چیست » پاسخ دهیم. انواع مختلف و همچنین نکات خرید Drone را بررسی کردیم. در انتهای مقاله یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم. برای خرید انواع Drone، کوادکوپتر و هلی شات می توانید به صفحه اصلی پریماتوی مراجعه کنید. اگر هم در انتخاب مدل مناسب خود مردد هستید، با شماره تلفن ۲۸۴۲۷۴۱۲-۰۲۱ تماس حاصل کنید تا همکاران ما اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهند.

دیدگاه‌ها ۰

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟