کوادکوپتر مناسب من چیست؟

کوادکوپتر مناسب من چیست؟

شما تصمیم گرفتید که یک کوادکوپتر بخرید . این دستگاه های پروازی به شما اجازه ارزیابی محیط اطرافتان از سمت بالا را می دهد و تصاویر و ویدیو های هوایی باشکوهی می گیرند . در حال حاضر آن ها یکی از هیجان انگیزترین و جدید ترین های تکنولوژی هستند که در سال های اخیر پدیدار شدند ، یک کوادکوپتر آراسته و مناسب شما نسبتا کم هزینه است ، بنابراین هیچ زمانی بهتر از الان برای رفتن به آسمان ها نیست .

چه شما کوادکوپتری که در حال حاضر دارید را به روز رسانی کنید و چه جدیدترین مدل را بخرید، سپس نیاز دارید بدانید که از کجا شروع کنید. ما نمونه های متفاوت از کوادکوپتر را که از بین آن ها بتوانید انتخاب کنید ،جنبه هایی را بررسی کنید ، و حدود قیمت هایی که شما می توانید انتظار پرداخت آن را داشته باشید تعیین خواهیم کرد.

انواع کوادکوپترها

هنگامی که زمان خرید کوادکوپترها فرا می رسد شما مجبور به بررسی بسیاری از ساخت ها و مدل ها مانند وقتی که یک موبایل هوشمند انتخاب می کنید نیستید . در حقیقت می توانید اکثر کوادکوپتر ها را در دو دسته گسترده قرار دهید: کوادکوپتر های بزرگ و نمونه های کوچیک تر، سبک تر و بدون دوربین .

برای بعضی از مشتری ها دوربین کوادکوپتر بسیار مهمه و میخواهند تصاویری با شکوه را از آسمان بگیرند .
خریداران دیگر تنها می خواهند یک دستگاه کوادکوپتر شگفت انگیز را کنترل کنند و اهمیتی به دوربین نمی دهند و فقط میخواهند لذت پرواز را تجربه کنند .

علاوه بر اندازه و کیفیت دوربین این دسته بندی ها معمولا با سیستم های کنترل متفاوتی عرضه می شوند . اگر شما یک کوادکوپتر بزرگ مجهز به دوربین قادر به فیلمبرداری با کیفیت ۱۰۸۰ پیکسل یا بیشتر انتخاب کنید ، سپس به طور معمول دارای امکانات بیشتری نسبت به سایر مدلها خواهید شد .

اگرچه ما بر دیگر دسته بندی ها بسیار زیاد تمرکز نمی کنیم با این حال دو نمونه دیگر از کوادکوپترها ارزش دانستن نیز دارند :

۱- کوادکوپترهای مسابقه ای که دارای سرعت زیادی هستند و لذت پرواز را برای کاربر دوچندان میکنند .
۲- کوادکوپترهای حرفه ایی که توسط گویندگان رادیو ، تلویزیون و فیلم سازان استفاده می شوند و چندین میلیتون تومان هزینه بر می دارند اما کیفیت های ویدیویی بی نظیری را ارائه می دهند ، البته خریداران نیاز دارند که به طور جدی تکنولوژی و کارکردن با کوادکوپترها را بشناسند و حتما باید مجوز تهیه کنند .

قبل از اینکه شما شروع به اکتشاف در بین مشخصات و لیست ویژگی ها کنید، اینکه دوست دارید با یک کوادکوپتر چه کار کنید یا چه میزان پول برای خرج کردن برنامه ریزی کردید را مورد بررسی قرار دهید . آیا می خواهید که یک کوادکوپتر سرگرم کننده در اطراف اتاق نشیمن و باغ پروز دهید ؟ یا شما ترجیح می دهید به فضای بیرون بزرگی بروید و در تصاویر مناظر طبیعی بچرخید ؟ هنگامی که شما تصمیم گرفتید در اولویت قرار بگیرید آماده شروع به کار با کوادکوپتر هستید .

جنبه هایی برای بررسی

برچسب قیمت شاخص دقیقی از کیفیت دستگاه به شما نخواهد داد، اگرچه راهی سریع و تقریبی برای ارزیابی اینکه کدام کوادکوپتر بهتر از بقیه است را فراهم می کند. عموما کوادکوپترهای گران تر مسافت بیشتر و طولانی تری را طی می کنند ، عکس ها و فیلم های بهتری می گیرند و با سر و صدای بیشتری به بازار می آیند اما برای گرفتن تصمیم قاطعانه تر شما بایستی درباره مشخصات آن چیزی خاص را مد نظر قرار دهید . این ها ویژگی های است که شما باید درباره آن بدانید .

عمر باطری :
دقیقا مانند یک گوشی هوشمند ، یک کوادکوپتر در نهایت باطری آن تمام می شود . در بهترین مدل ها زمان پرواز حداکثر ۳۰ دقیقه میباشد ولی باید بالای ۱۰ میلیون تومان هزینه کنید که این اصلا اقتصادی نیست . بهترین راه برای افزایش زمان پرواز برای هر مدلی این است که همیشه یک باطری اضافه به همراه داشته باشید .

موتورهای بزاشلس :
هنگام خواندن لیست ممکن است شما به این واژه برسید . موتورهای براشلس هزینه بیشتری نسبت به موتور های براش دارند اما در عوض آن ها عملکرد آرام تری ارائه می دهند و طول عمر بیشتری دارند . به این معنی که لازم نیست شما هر از چندگاه آن ها را تعویض کنید .

دوربین:
اگر شما بهترین صحنه ممکن را می خواهید مشخصات دوربین بایستی زیاد مورد توجه قرار گیرد . بنابراین اطمینان یابید که به دنبال وضوح تصویر و ویدیو دوربین یکپارچه کوادکوپتر هستید . اکثر مدل ها اکنون با یک دوربین سرخود همراه است ، اما برخی گزینه اتصال به دوربین را به صورت جداگانه برای شما قرار داده اند .

حالت بی سر :
شروع پرواز یک کوادکوپتر می تواند مشکل باشد بنابراین بعضی از مدل ها برای مبتدیان حالت بی سر را عرضه میکنند . این بدین معنی است که وقتی شما دسته کنترل را در یک مسیر فشار می دهید کوادکوپتر به جای اینکه نزدیک به جایی که اهرم کنترل اشاره دارد حرکت کند در همان مسیر نزدیک به شما حرکت خواهد کرد .

جی پی اس GPS :
در بازار کوادکوپترهایی با سیستم جی پی اس پیدا خواهید کرد که به دستگاه ها اجازه می دهد که به صورت خودکار به محل تیکاف بازگردند . این به روز رسانی به کوادکوپتر شما کمک می کند که راه برگشت به خانه را پیدا کند . همچنین در بعضی مدل از کوادکوپترهای جی پی اس دار حالت حفظ ارتفاع خودکار به وسیله ی GPS دقیق تر میباشد .

حالت من را دنبال کن :
بعضی از کوادکوپترهای مجهز به جی پی اس نیز این گزینه را ارائه می دهند . حالت من را دنبال کن به کوادکوپتر شما اجازه می دهد که شما را در زمین یا اقیانوس ردیابی کند . بنابراین در حالی که دوست هواییتان به همراه شما اعمالتان را ضبط و ثبت می کند شما می توانید بر دوچرخه سواری خود در کوهستان یا بادبادک بازی و یا رانندگی متمرکز شوید .

تلمتری :
تلمتری یک کوادکوپتر به شما می گوید که قبل از اینکه کنترل آن را از دست دهید چقدر مسافت دور از شما می تواند بپیماید . کوادکوپترهای سطح حرفه ای تلمتری دقیق تر دارند . اهمیتی ندارد که کوادکوپتر شما چقدر مسافت می تواند بپیماید همیشه در ذهن داشته باشید که در هر حال شما بایستی کوادکوپتر خود را در تمام مدت از دیدتان دور تر نکنید .

دیدگاه‌ها ۰