هگزاکوپتر، پرنده های پر سر و صدای آسمان

هگزاکوپترها یکی از اعضای خانواده مولتی روترها هستند. هگزاکوپتر از لحاظ کارآیی مشابه بقیه مولتی روترها است و چون دارای قدرت و سرعت زیادی در پرواز است، به پرنده پر سر و صدای آسمان نیز معروف است. اکثر کاربران زمان خرید محصول مولتی روترها  تفاوت هگزاکوپتر و کوادکوپتر را نمی دانند. در این مقاله به بررسی هگزاکوپتر و تفاوت آن با کوادکوپتر می پردازیم. با ما همراه باشید.

هگزا کوپتر چیست؟

هگزاکوپتر جز خانواده مولتی روترها است که به صورت عمودی به پرواز در می آید. نام دیگر هگزاکوپتر، هگزاروتر است. هگزا کوپتر به دلیل ساختاری که دارد، بسیار نرم است و ثبات بیشتری نسبت به بقیه روترها در پرواز دارد. هگزاکوپتر به دلیل پرواز نرم و پایداری که دارد بیشتر در زمینه های تصویربرداری و عکاسی مورد استقبال قرار گرفته است. اکثر کاربران زمان خرید هلی شات بر سر دوراهی قرار می گیرند، چراکه انتخاب بین هگزاکوپتر و کوادکوپتر برای آن ها بسیار سخت است.

بعضی از مدل های هگزا کوپتر برای حمل بار بسیار مناسب است. این فناوری جدید موجب صرفه جویی در زمان برای کاربران شده است و در آینده نه چندان دور باعث کاهش ترافیک در شهر های شلوغ خواهد شد. بسیاری از شرکت های معروف مانند شرکت آمازون از این ایده برای جلب رضایت مشتری های خود استقبال کردند. جالب است بدانید بعضی از مولتی روترها دارای جی پی اس هستند و فن آوری بازگشت به مبدا را نیز دارند.

ارسال سریعتر کالا ها به مشتری با کمک هگزاکوپتر

ساختار هگزا کوپتر چگونه است؟

در حقیقت هگزاکوپتر از شش عدد موتور و شش بازو تشکیل شده است. فاصله بین هرکدام از موتورهای دستگاه هگزا کوپتر ۶۰ درجه است و تقریبا مانند یک دایره است. پرواز هگزا کوپتر  مانند بقیه مولتی روتر ها به صورت عمودی است. به مرور زمان طراحی هگزا کوپترهایی مجهز به دوربین های تخصصی مانندDSLR رایج شد و مورد استقبال افراد قرار گرفت. دلیل اصلی آن استیبل بودن و تکان نخوردن دوربین روی دستگاه هگزاکوپتر است. همچنین با کمک هگزاکوپتر یا دستگاه  ، می توان فیلم های با کیفیت، بدون لرزش و زیبایی از مناظر طبیعی بگیریم.هگزاکوپتر بعد از کوادکوپتر به دلیل سهولت در پرواز مورد استقبال اکثر کاربران قرار گرفته است.

ارسال سریعتر کمک های اولیه در زمان ترافیک شهر های شلوغ با کمک هگزاکوپتر

هگزاکوپتر چه تفاوتی با کوادکوپتر دارد؟

اولین تفاوتی که هگزاکوپتر با کوادکوپتر دارد در شکل و ظاهر است. کوادکوپتر از چهار موتور و چهار بازو تشکیل شده است که زاویه بین هر بازو ۹۰ درجه است. هگزا کوپتر از شش موتور و شش بازو ساخته شده است. هر چقدر تعداد موتور ها بیشتر باشد دستگاه هنگام پرواز ثبات بیشتری دارد.

شاید باید بزرگترین تفاوت هگزاکوپتر و هلی شات معمولی را در کاربرد آن ها دانست. در حالی که کوادکوپترهایی مانند کوادکوپتر سایما بیشتر برای تصویربرداری، سرگرمی و در یک کلام کاربردهای شخصی مورد استفاده قرار می گیرد. افراد از هگزاکوپتر برای تصویربرداری های حرفه ای، سم پاشی زمین، نظارت بر زمین کشاورزی و ارسال بسته های پستی استفاده می کنند. در حقیقت قدرت بیشتر هگزاکوپتر، آن ها را برای استفاده های سنگین تری آماده کرده است.

استفاده از هگزاکوپتر برای آبیاری و سم پاشی مزرعه ها

مقایسه مصرف باتری کوادکوپتر و هگزا کوپتر

باتری همیشه یک مساله چالشی در انتخاب هلی شات است. مهم نیست کوادکوپتر dji، سایما، شیائومی یا سایر برندها بروید، معمولا همه افراد نگران هایی زیادی بابت باتری دارند. این مساله درباره هگزاکوپترها نیز وجود دارد. اینجا نیز اوضاع مناسب به نظر نمی رسد. به طور کلی هگزاکوپتر مصرف باتری بالاتری نسبت به کوادکوپتر دارد. دلیل این مصرف بالا را نیز باید در قدرت بیشتر موتور دانست. به طور معمول در هگزاکوپتر از باتری های قدرتمندی استفاده می شود. با کمک این باتری ها حداکثر زمان پرواز هگزاکوپتر سی دقیقه است ولی با خرید باتری بیشتر می توانید تا دو ساعت پست سر هم نیز زمان پرواز را ادامه دهید.

برای خرید کدام گزینه بهتر است؟ هگزاکوپتر یا کوادکوپتر؟

اگر برای تفریح و سرگرمی قصد خرید پهباد دارید در حقیقت بین هگزاکوپتر و کوادکوپتر تفاوتی وجود ندارد و این امر کاملا سلیقه ای است. واقعیت آن است هرچقدرتعداد موتور کم تر شود، پرواز تندتر و با شتاب بیشتری را تجربه خواهیم کرد. اما اگر قصد خرید  برای تجارت خاصی مانند فیلم برداری، تحویل کالا یا آبیاری و سم پاشی زمین های زراعی را دارید ابتدا با توجه به بودجه و بعد میزان قدرت و سرعت به سراغ هگزاکوپتر بروید.

در این مقاله به بررسی هگزاکوپتر وتفاوت آن با کوادکوپتر پرداختیم. کاربرد های اصلی و ساختار آن ها را بررسی کردیم. در پایان پیشنهاد می کنیم برای خرید انواع هلی شات های حرفه ای با شماره ی ۲۸۴۲۷۴۱۲-۰۲۱ تماس بگیرید. کارشناسان ما در شرکت پریماتوی به شما کمک می کنند تا نسبت به بودجه یک هلی شات حرفه ای و مناسب خریداری نمایید.

سوالات متداول

هگزا کوپتر چیست؟

هگزا کوپتر جزء خانواده مولتی روترها است که به صورت عمودی پرواز می‌کند. قدرت پرواز هگزاکوپتر بسیار بالا است.

هگزاکوپتر با کوادکوپتر چه تفاوتی دارد؟

از جمله تفاوت‌های هگزاکوپتر و کوادکوپتر می‌توان به معماری و مهندسی پرواز آن‌ها اشاره کرد. از طرف دیگر هگزاکوپتر برای فعالیت‌های سنگین استفاده می‌شود. همچنین هگزاکوپتر مصرف باتری بیشتر نسبت به کوادکوپتر دارد. برای اطلاع بیشتر از جزئیات این تفاوت‌ها می‌توانید مقاله را مطالعه بفرمایید.

برای خرید به سراغ هگزاکوپتر برویم یا هلی شات؟

در هنگام خرید بایستی به نیاز و انتظارت خود از دستگاه توچه کنیم. در متن راهنمای کاملی برای خرید هگزاکوپتر یا هلی شات تهیه کرده‌ایم که می‌تواند به انتخاب بهترین دستگاه مخصوص شما کمک کند.

دیدگاه‌ها ۰