هدلس مود در کوادکوپتر

هدلس مود در کوادکوپتر

معمول ترین سوالی که توسط کسانی که تازه کوادکوپتر خریده اند پرسیده می شود، این است که دستورالعمل و عملکرد هدلس مود چیست؟

برای افزایش اگاهی خود در مورد کوادکوپتر و پهباد بهتر است این مقاله را بخوانید چرا که بسیاری از سوالات شما را در این موارد پاسخ می دهد.

هدلس مود هر از گاهی حالت ازاد نیز خوانده می شود. این ویژگی ها زمانی تنها در کوادکوپتر های بسیار گران و مجهز وجود داشته است. با این حال در روند پیشرفت تکنولوژی کنترل ها هم اکنون این ویژگی حتی در کوادکوپتر های ساده مخصوص کودکان نیز قرار گرفته است. پس این مهم است که شما بدانید هدلس مود دقیقا چه کاری انجام می دهد. چرا که ممکن است این ویژگی در وسیله شما وجود داشته باشد یا در کوادکوپتری که می خواهید تهیه کنید موجود باشد. قبل از بررسی هدلس مود ما باید در مورد مسیر کوادکوپتر صحبت کنیم. در مورد سیستم پیچیده کوادکوپتر می توان گفت که صحبت کردن سخت است، اینکه حدس بزنیم کدام مسیر رو به جلو می باشد یا عقب و یا راست و چپ. برای تشخیص این جهت یابی، قسمت جلو و عقب کوادکوپترها دارای نور LED می باشد که در قسمت جلو به رنگ قرمز و در قسمت عقب به رنگ دیگری است.

مشکلات کوادکوپتر

یک مثال برای نشان دادن هدلس مود در نظر می گیریم. یک کوادکوپتر را بر روی زمین با یک نور قرمز در نظر بگیرید که از نظر شما دور می شود، بنابرین مسیر جلویی کوادکوپتر همان مسیری است که شما می روید حالا کوادکوپتر را نود درجه به سمت راست بچرخانید حالا مسیری که کوادکوپتر قرار دارد در مسیر مستقیم شما می باشد. درست است زمانی که شما از کوادکوپتر خود استفاده می کنید این وسیله در مسیر شماست اما نسبت به عملکرد شما پرواز می کند و وقتی شما کوادکوپتر را به 360 درجه تغییر مسیر می دهید متوجه می شوید که او سرانجام همان مسیر مستقیم را پیش می گیرد. با این حال چگونه شما با کوادکوپتر خود را تغییر مسیر خواهید داد؟ اگر شما به کوادکوپتر نزدیک هستید و چراغ قرمز جلوی آن را می بینید، شما می توانید آن را به هر مسیر که می خواهید به اسانی تغییر مسیر دهید. با این حال زمانی که کوادکوپتر دور از شما قرار دارد سخت است که مسیر و جلو عقب آن را تشخیص دهید خب شما چگونه این مساله را حل می کنید؟ و این چیزی است که حالت هدلس مود برای شما آن را حل می کند.

عملکرد هدلس مود

هنگامی که شما حالت هدلس مود را فعال می کنید بخش رایانه پرواز حرکات کوادکوپتر شما را با توجه به کنترل کننده بررسی و تراز می کند. بنابراین جلوی وسیله دیگر اهمیتی ندارد، زمانی که شما آن را به جلو می رانید کوادکوپتر نسبت به مسیر شما روبه جلو می رود نه نسبت به جلوی کوادکوپتر بلکه نسبت به مسیر شما حرکت میکند. همچنین در مسیر چپ و راست نیز بدین صورت می باشد. شما می توانید به کوادکوپتر خود فرمان بدهید که به چپ و یا راست برود و وسیله نسبت به مسیر شما آن را تراز می کند و حرکت میکند. بنابرین حالت هدلس مود به شما این امکان را می دهد که بدون پیگیری و سختی کوادکوپتر خود را برانید و این باعث می شود که راندن و هدایت کردن آن بسیار اسان تر شود. شما کودکی را در نظر بگیرید که برای داشتن کوادکوپتر بسیار هیجان زده می باشد و راندن یا کنترل این وسیله برای او تا چه حد می تواند دشوار باشد، شاید تعدادی از بچه ها هدایت آن را یاد بگیرند اما بسیاری از آن ها گیج می شوند و نمی توانند آن را کنترل کنند. فعال کردن هدلس مود باعث می شود این سردرگمی ها از بین بروند و حالا بچه ها می توانند به راحتی بر روی مسیرها کوادکوپتر را حرکت دهند و با بازی کردن با آن سرگرم شوند و لذت ببرند. سرانجام آن ها هدایت کردن کوادکوپتر را یاد می گیرند اما تا آن موقع می توانند با استفاده از هدلس مود به راحتی پرواز کنند و لذت ببرند.