مقایسه کوادکوپتر Bugs 5W و Spark

مقایسه کوادکوپتر MJX Bugs 5W و Dji Spark

همه ی ما به خوبی کوادکوپتر مدل اسپارک-spark از کمپانی معروف DJI را میشناسیم و خوب میدانیم که اسپارک یکی از حرفه ای ترین کوادکوپتر های تفریحی در بازار میباشد و با امکانات خوبی که دارد تبدیل به بهترین انتخاب برای کسانی شده که میخواهند با هزینه نسبتا بالا یک کوادکوپتر حرفه ای برای مصارف شخصی تهیه کنند .

در میان بازار پرهیاهو و پر رقابت کمپانی ها با یکدیگر ، کمپانی معروف MJX R/C که یکی از قدیمی ترین شرکت های تولید کننده کوادکوپتر و محصولات پروازی در جهان میباشد دست به تولید محصول حرفه ای و جالبی به نام BUGS 5W زده و سر و صدای زیادی برپا کرده و میتوانید رقیب سر سختی برای مدل DJI Spark باشد . امکانات عالی و حرفه ای Bugs 5W در کنار قیمت بسیار مناسب باعث شده که در بدو ورود به بازارهای جهانی با استقبال زیادی مواجه شود .
در بازارهای جهانی مقایسه ای بین کوادکوپتر MJX Bugs 5W و DJI Spark انجام شده و کابران امتیازات جالب توجهی به این ۲ مدل داده اند .

در ادامه با ما همراه باشید …

 

شرکت MJX/RC کوادکوپتر Bugs 5W ، و شرکت DJI کوادکوپتر مدل Spark را تولید می کند. این دو کوادکوپتر کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند . بر اساس تجزیه و تحلیل های انجام شده در این زمینه، کوادکوپتر مدل باگز ۵w ، دارای رتبه بندی کلی بالاتری نسبت به کوادکوپتر مدل DJI Spark می باشد . در رتبه بندی انجام شده در این زمینه، کوادکوپتر مدل باگز ۵w ، رتبه ۲۸۱ و کوادکوپتر مدل DJI Spark، جایگاه ۲۵۴ را به خود اختصاص داده است. وزن کوادکوپتر مدل Bugs 5W به میزان ۴۰۰ گرم هست و ۱۰۰ گرم سنگین تر از کوادکوپتر مدل اسپارک است و به دلیل وزن بیشتر راحت تر میتواند در باد شدید پرواز کند. کوادکوپتر مدل Bugs 5W میتواند ۲ دقیقه بیشتر از کوادکوپتر مدل DJI Spark پرواز کند. کوادکوپتر bugs 5w مقرون به صرفه تر و ارزان تر از کوادکوپتر مدل DJI Spark است.

 

بررسی اجمالی کوادکوپتر MJX Bugs 5W

کوادکوپتر مدل bugs 5w ، یکی از کوادکوپترهای تولیده شده توسط شرکت MJX R/C می باشد که اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی تولید شده است .

در رتبه بندی انجام شده در این زمینه، این هلی شات در رده ۶۱ از بین ۱۰۰ مدل برتر در دنیا قرار گرفته است . ابعاد این کوادکوپتر معادل ۳۵ سانتی متر میباشد .
هلی شات bugs 5W دارای دوربین ۱۲ مگاپیکسل FULL HD به همراه یک گیمبال ۱ محوره به همراه لرزشگیر الکترونیکی میباشد . این لرزشگیر با استفاده از پردازنده ۲ هسته ای لرزش تصاویر را به صورت دقیق خنثی میکند . این هلی شات برای تصویر برداری مناسب می باشد و قادر است تصاویر را به صورت کاملا زنده و بدون تاخیر تا برد ۵۰۰ متر بر روی موبایل شما ارسال نماید. این کوادکوپتر، دارای یک باطری با مشخصات ۱۸۰۰ میلی آمپر با ولتاژ ۷٫۴ و به صورت خشابی میباشد که در هر شارژ کامل، قادر به تأمین برق مورد نیاز این کوادکوپتر برای پرواز نمودن به مدت ۱۸ دقیقه می باشد. شارژ مجدد و کامل یک باتری خالی این کوادکوپتر حدود ۱۰۰ دقیقه طول می کشد . این کوادکوپتر دارای ۴ موتور از نوع براشلس ۲۸۰۱ با ولتاژ ۲۵۰۰ کیلو ولت می باشد. در این کوادکوپتر از سیستم کنترل استاندارد ۴ کانال با فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتز استفاده شده است و شما قادر خواهید بود تا فاصله ی ۸۰۰ متر آن را هدایت کنید .

نکات مثبت باگز ۵W :

۱- دوربین ۱۲ مگاپیکسل FULL HD
۲- ارسال تصویر روی موبایل تا ۵۰۰ متر
۳- لرزشگیر و گیمبال ۱ محوره
۴- تعقیب سوژه یا Follow Me
۵- سیستم چرخش به دور سوژه
۶- دارای GPS دقیق و هوشمند
۷- زمان پرواز ۱۶ الی ۱۸ دقیقه
۸- موتورهای حرفه ای براشلس
۹- ۸۰۰ متر برد رادیوکنترل
۱۰- کیفیت و قیمت عالی

نکات منفی :

۱- نداشتن کنترل با حرکات دست
۲- نداشتن سنسور برخورد با مانع

 

بررسی اجمالی کوادکوپتر مدل DJI Spark 

اسپارک-spark ، یکی از کوادکوپترهای شرکت DJI است. در رتبه بندی انجام شده در این زمینه، این هلی شات در رده ۸۳ از بین ۱۰۰ مدل برتر در دنیا قرار گرفته است . اندازه کوادکوپتر مدل DJI Spark، برابر با ۲۷ سانتی متر است . وزن این کوادکوپتر ۳۰۰ گرم می باشد . کوادکوپتر مدل DJI Spark، دارای یک دوربین با کیفیت ۱۲ مگاپیکسل FULL HD می باشد . دوربین این کوادکوپتر بر روی یک گیمبال ۲ محوره قرار گرفته است که یک محور به صورت لرزشگیر عمل میکند و یک محور دیگر قادر خواهد بود دوربین را تا زاویه ۹۰ درجه تغییر زاویه دهد .

کنترل این هلی شات از نوع ۴ کانال با فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتز میباشد . کوادکوپتر مدل DJI Spark برای برد کنترل دارای ۲ استاندارد FCC و CE میباشد . اسپارک در بازارهای جهانی با استاندارد FCC دارای ۲ کیلومتر برد کنترل میباشد و برای بازار داخلی با استاندارد CE میزان ۵۰۰ متر برد کنترل برای شما فراهم میکند . باتری اسپارک از نوع ۱۴۸۰ میلی آمپر با ولتاژ ۱۶٫۸۷ می باشد که در هر مرتبه شارژ باتری، برق مورد نیاز برای پرواز این کوادکوپتر به مدت ۱۶ دقیقه را تأمین می کند .

نکات مثبت اسپارک-Spark

۱- دوربین ۱۲ مگاپیکسل FULL HD
۲- ارسال تصویر روی موبایل تا ۵۰۰ متر
۳- لرزشگیر و گیمبال ۲ محوره
۴- تعقیب سوژه یا Follow Me
۵- سیستم چرخش به دور سوژه
۶- دارای GPS دقیق و هوشمند
۷- مدت زمان پرواز ۱۶ دقیقه
۸- موتورهای حرفه ای براشلس
۹- سیستم کنترل با حرکات دست
۱۰- برد کنترل ۲ کیلومتر 

نکات منفی :

۱- برد ۵۰۰ متر با استاندارد CE
۲- زمان پرواز پایین
۳- قیمت بسیار بالا

هلی شات MJX Bugs 5w جایگزین بسیار مناسب برای مدل اسپارک

هلی شات مدل باگز ۵W جایگزین بسیار مناسب برای مدل اسپارک میباشد . مشخصاتی همچون ابعاد ۳۵ سانتی متر ، موتور های پرقدرت براشلس ، ۸۰۰ متر برد کنترل ، ۱۸ دقیقه زمان پرواز ، تعقیب سوژه هوشمند ، چرخش به دور سوژه ، بازگشت به خانه با GPS ، سیستم تلمتری هوشمند ، سیسنم Tap To Fly ، اتوپایلوت هوشمند و بسیار دقیق ، دوربین ۱۲ مگاپیکسل FULL HD 1080p ، گیمبال تک محور مکانیکی به همراه لرزشگیر و همچنین کیفیت عالی و قیمت بسیار مناسب این مدل رو به جایگزین بسیار عالی برای مدل اسپارک تبدیل کرده است . کوادکوپتر Bugs 5W برای دوستداران تصویربرداری از طبیعت ، آفرود و کمپینگ و همچنین تصویربرداری از مجالس عروسی بسیار مناسب میباشد.

دیدگاه‌ها ۰