علت شارژ نشدن ماشین شارژی و کنترلی چیست؟

ماشین کنترلی ممکن است به دلایل مختلفی از جمله خرابی قطعات مختلف، قطعی اتصالات و حتی شارژ نشدن باتری کار نکند. مواجهه با این اتفاق قطعا حس ناخوشایندی در شما ایجاد می‌کند و حتما در پی این اتفاق به‌دنبال دلیل و برطرف کردن مشکل خواهید بود. اگر در حال حاضر در جست‌وجوی علت شارژ نشدن ماشین کنترلی خود هستید، بهترین مقاله را برای مطالعه انتخاب کرده‌اید. در این مقاله به بررسی علت کار نکردن کنترل ماشین شارژی می‌پردازیم و راهکارهای تعمیر ماشین دیوانه کنترلی را برایتان بیان می‌کنیم.

خرابی باتری؛ اصلی‌ترین علت شارژ نشدن ماشین شارژی

اگر به‌دنبال علت شارژ نشدن ماشین شارژی هستید، در همان ابتدای کار سلامت باتری‌ها را بررسی کنید. در بسیاری از موارد خرابی باتری اصلی‌ترین علت کار نکردن کنترل ماشین شارژی است. با عوض کردن باتری، مشکل کند شدن سرعت ماشین و روشن نشدن ماشین کنترلی برطرف خواهد شد؛ بنابراین قبل از اقدام برای تعمیر ماشین دیوانه کنترلی، از سالم بودن باتری و اتصال صحیح آن مطمئن شوید.

توجه کنید که توان و ظرفیت باتری تاثیر چشمگیری روی سرعت و قدرت ماشین کنترلی خواهد داشت. به‌علاوه یکی از عوامل موثر بر قیمت ماشین کنترلی ارزان نیز همین کم بودن توان و ظرفیت باتری آن است. البته به یاد داشته باشید که از باتری مناسب با ولتاژ و جریان همخوان با دستگاه خود استفاده کنید. شارژ نشدن ماشین شارژی یکی از دلایل کار نکردن کنترل ماشین شارژی است؛ در ادامه به بررسی مشکلات احتمالی ماشین کنترلی خراب می‌پردازیم.

شارژ نشدن و کار نکردن کنترل ماشین شارژی به‌دلیل قطعی اتصالات داخلی 

پاره شدن یا شل شدن اتصالات و سیم‌های داخل ماشین آر سی را می‌توان مهم‌ترین علت کار نکردن کنترل ماشین شارژی و شارژ نشدن آن دانست. اگر ماشین کنترلی شما روشن می‌شود و به دستوراتی مانند تغییر جهت واکنش نشان می‌دهد اما حرکت نمی‌کند، احتمالاً یکی از سیم‌های موتور قطع شده است. در مقابل اگر ماشین حرکت می‌کند، اما فرمان نمی‌پذیرد نیز باید به سراغ سیم‌های مربوط به تغییر جهت بروید.

اگر به‌دنبال علت شارژ نشدن ماشین شارژی هستید، قطعی سیم‌های متصل به باتری را نیز بررسی کنید. اتصال مجدد سیم‌های قطع‌شده یا شل‌شده این مشکل را حل خواهد کرد. درصورتی‌که دانش یا ابزار کافی در این زمینه ندارید، مراجعه به مرکز تعمیر معتبر مانند پریماتوی بهترین گزینه برای شما است. پریماتوی علاوه‌بر فراهم کردن امکان خرید ماشین کنترل حرفه ای، انواع خدمات تعمیرات تخصصی ماشین کنترلی و کوادکوپتر را نیز به شما عزیزان عرضه می‌کند.

خراب شدن سروو یا سنسور؛ علت کار نکردن کنترل ماشین شارژی

زمانی که سروو یا سنسور گیرنده ماشین کنترلی خراب شده باشد، فقط بخشی از دستورات فرستنده یا برد کنترل به ماشین منتقل می‌شود. این موضوع علت کار نکردن کنترل ماشین کنترلی شارژی در بسیاری از موارد است. در این شرایط ممکن است بعضی اوقات ماشین روشن شود و در بعضی دیگر از موارد به‌صورت مقطعی دستورات به ماشین منتقل شوند. در صورت بروز این مشکل باید رفع علت حرکت نکردن موتور شارژی را به تعمیرکار بسپارید.

چنانچه شک دارید خرابی سروو علت حرکت نکردن ماشین شارژی است، آن را از گیرنده ماشین کنترلی خود جدا کنید و روی ماشین RC دیگری با همان مشخصات نصب کنید. اگر گیرنده ماشین جدید سالم باشد، سروو باید دستورات را به موتور منتقل کند. در دستگاه‌های کنترلی پیشرفته مانند کوادکوپتر mjx به دلیل تکنولوژی پیشرفته‌تر معمولاً شاهد این مشکل نیستیم. هرچقدر قطعات به‌کاررفته در کوادکوپتر، هلی شات و ماشین کنترلی پیشرفته‌تر باشد، قیمت هلی شات و ماشین کنترلی نیز بیشتر و کیفیتشان بالاتر خواهد بود.

پیدا کردن علت حرکت نکردن ماشین کنترلی در خرابی چرخ‌دنده‌ها

اگر ماشین شارژی خراب شده است و از جای خود حرکت نمی‌کند، علاوه‌بر باتری و سیم‌پیچی‌ها، چرخ‌دنده‌ها را هم بررسی کنید. خراب شدن چرخ دنده‌ها باعث می‌شود تا ماشین کنترلی شما از جای خود حرکت نکند یا سرعت بسیار کمی در هنگام حرکت داشته باشید. در اکثر مواقع علت حرکت نکردن ماشین کنترلی شل شدن چرخ‌دنده‌ها یا خارج شدن آن‌ها از جای خود است. در چنین مواقعی بازگرداندن آن‌ها به جای خود یا تنظیم مجدد آن‌ها می‌تواند این مشکل را حل کند. درصورتی‌که چرخ‌دنده شکسته باشد، باید به فکر تعمیر ماشین کنترل شارژی باشید؛ بنابراین اگر برایتان سوال است که «چرا ماشین کنترلی کار نمیکنه و صدای عجیب میده» حتما چرخ‌دنده‌ها را بررسی کنید و به فکر تعمیر آن‌ها باشید.

مشکل ضعیف بودن برد ماشین کنترلی و از کار افتادن آنتن

اگر آنتن ماشین کنترلی خراب شده باشد، هیچ‌کدام از فرمان‌های شما به ماشین منتقل نمی‌شود؛ بنابراین از اتصال آن با RC خود مطمئن شوید و همچنین سعی کنید همیشه آنتن را در حالت کاملاً کشیده قرار دهید تا رنج دستگاه شما نیز کاهش پیدا نکند. شکستن، شل شدن یا اتصال به قطعات فلزی داخل RC می‌تواند از دلایل اصلی از کار افتادن آنتن و خراب شدن ماشین شارژی کنترلی شما باشد.

البته در چنین مواقعی حتما باید مشکل ضعیف بودن برد ماشین کنترل را نیز در نظر بگیرید و در صورت نیاز، اقدام به تعویض برد آن کنید. درست کردن ماشین شارژی با تعویض برد شاید صرفه اقتصادی نداشته باشد؛ ازهمین‌رو خرید یک ماشین کنترل حرفه‌ای را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

خراب شدن موتور؛ جدی‌ترین علت روشن نشدن ماشین شارژی کودکان

موتور قلب هر ماشین شارژی کنترلی است که می‌تواند به دلایل متعددی از کار بیفتد. وارد شدن فشار بیش از حد و خرابی‌های داخلی به دلیل وارد شدن ضربه باعث سوختن موتور ماشین کنترلی می‌شود. علاوه‌بر این، قطع شدن اتصالات سیمی موتور به باتری و چرخ‌ها نیز دلیل دیگری برای خرابی موتور ماشین کنترلی هستند. 

چنانچه علت کار نکردن کنترل ماشین شارژی خرابی باتری، قطعی اتصالات، خرابی سروو یا از کار افتادن آنتن نبود، خبر بدی برایتان داریم. احتمالا علت حرکت نکردن موتور شارژی یا ماشین کنترلی سوختن موتور آن است. در این صورت باید به فکر خرید موتور جدید و تعویض آن باشید. خوشبختانه پریماتوی امکان خرید موتور جدید و تعویض موتور خراب را برای شما فراهم می‌کند.

تعمیر ماشین دیوانه کنترلی را به متخصصان پریماتوی بسپارید

در این مقاله با رایج‌ترین دلایل خرابی ماشین شارژی کنترلی و علت شارژ نشدن ماشین شارژی آشنا شدیم. در بسیاری از موارد، علت کار نکردن کنترل ماشین شارژی موضوع چندان پیچیده‌ای نیست و با رعایت چند نکته می‌توانید این مشکلات را برطرف کنید. بااین‌حال، در بعضی از موارد نیز راهی جز  سپردن تعمیر ماشین کنترلی خراب به تعمیرکار نمی‌ماند.

چنانچه از ماشین شارژی خراب خود قطع امید کرده اید، با خرید ماشین کنترلی اصلی از پریماتوی می‌توانید با خیال راحت تا سال‌ها از آن استفاده کنید و دچار هیچ مشکل جدی نشوید. همچنین شما می‌توانید از خدمات پس از فروش و مرکز تعمیر معتبر پریماتوی نیز برای تعمیر ماشین دیوانه کنترلی و درست کردن ماشین شارژی استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

سوالات متداول

علت شارژ نشدن ماشین شارژی چیست؟

خرابی باتری و قطعی اتصالات و سیم‌های متصل به باتری مهم‌ترین علت شارژ نشدن ماشین شارژی و کنترلی است.

علت کار نکردن کنترل ماشین شارژی چیست؟

درصورتی‌که ماشین شارژی کار نمی‌کند، در مرحله اول بررسی کنید که دستگاه روشن است یا خیر. در صورت روشن بودن ماشین، خراب بودن سنسور، ضعیف بودن برد و قطعی اتصالات و سیم‌پیچی‌های داخلی را باید بررسی کنید.

آیا امکان تعمیر ماشین کنترلی خراب وجود دارد؟

بله؛ درصورتی‌که قصد تعمیر ماشین شارژی خراب را دارید، با کارشناسان پریماتوی در ارتباط باشید. همچنین می‌توانید قطعات جانبی مانند باتری و موتور ماشین کنترلی را از پریماتوی سفارش دهید.

دیدگاه‌ها ۲۲

  م پاسخ

  باتری شارژ نمیشود علتش چیست؟

   primatoy پاسخ

   سلام وقت بخیر
   یا باتری خراب شده یا مشکل از شارژر میباشد.
   پیروز باشید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟