سیستم Active Track در کوادکوپتر

سیستم ردیابی فعال یا active track چیست ؟

سیستم ردیابی فعال active track در ماه مارس ۲۰۱۶ (اسفندماه ۱۳۹۴) با نصب در کوادکوپتر مدل فانتوم ۴ از کمپانی dji آغاز به کار کرد و یک روش ساده تر و ایمن تر را برای دستیابی به گرفتن تصاویر هوایی در حین پرواز نمودن ارائه داد. هنگامی که سیستم ردیابی در یک کوادکوپتر ردیابی فعال active track می گردد، آن کوادکوپتر به دنبال یک موضوع انتخاب شده در طول تصویربرداری می رود، و هر چند موضوع انتخاب شده در حال راه رفتن در یک مسیر، رانندگی یک خودرو، و یا حتی شنا کردن در اقیانوس باشد، کوادکوپتر به طور مداوم به تعقیب آن می پردازد. در حالی که کوادکوپتر به طور هوشمندانه به ردیابی موضوع انتخاب شده می پردازد، از سیستم های بینایی (بصری) و حسگری خود برای حفظ پرواز خود به صورت ایمن نیز استفاده می کند، و به کاربران اجازه می دهد تا بیشتر بر روی گرفتن تصاویر مناسب و مورد نظر خود تمرکز کنند .

سیستم ردیابی فعال active track چگونه کار می کند

اجازه بدهید نگاهی به روش عملکرد سیستم ردیابی فعال active track کوادکوپتر بیندازیم .

بدلیل اینکه این ویژگی به یک سیگنال GPS قوی و استفاده از سیستم های بینایی (بصری) کوادکوپتر نیاز دارد، تنها در حالتی فعال می شود  که سیستم کوادکوپتر بر روی حالت P (تعیین موقعیت) تنظیم شود. در این حالت، باید این اطمینان حاصل گردد که سیستم کوادکوپتر بر روی حالت P (تعیین موقعیت) تنظیم شده است، تا بتوان از سیستم ردیابی فعال active track کوادکوپتر استفاده کرد .

سه گزینه برای استفاده از ردیابی فعال active track

هنگامی که موضوع مورد نظر شما انتخاب و تشخیص داده شد، می توانید با استفاده از ویژگی های قدرتمند موجود در کوادکوپتر تهیه فیلم خلاقانه سینمایی را آغاز نمایید. به یاد داشته باشید که گزینه های مختلفی برای استفاده از سیستم ردیابی فعال active track کوادکوپتر وجود دارد .

 

  • ردیابی

کوادکوپتر موضوع مورد نظر را با یک فاصله ثابت دنبال می کند . در کوادکوپتر مدل فانتوم ۴ ، شما می توانید بر روی صفحه نمایش یک دایره بکشید و کوادکوپتر را در یک دایره در اطراف موضوع مورد نظر خود به پرواز در بیاورید.

  • مشخصات

کوادکوپتر، موضوع مورد نظر شما را در یک زاویه و فاصله ثابت از سمت موضوع مذکور ردیابی می کند. همانند حالت ردیابی، شما میتوانید کوادکوپتر را در یک دایره در اطراف موضوع مورد نظر خود به پرواز در بیاورید . همچنین، در حالی که سری کوادکوپترهای مدل فانتوم ۴ (۴ Phantom ) و Mavic Pro می توانند هنگام حرکت در حالت پروفایل (مشخصه) از برخورد با موانع خودداری کنند .

  • نورافکن

کوادکوپتر یک موضوع را به طور خودکار ردیابی نمی کند، اما در طول پرواز نمودن سمت دوربین را به گونه ای حفظ می کند که موضوع مورد نظر را نشان می دهد.

بهترین موارد استفاده از سیستم ردیابی فعال active track

اکنون که اصول اولیه در این زمینه بیان گردید، انجام مراحل فیلمبرداری آغاز می گردد. نمی توان بیش از حد بر روی مفید بودن سیستم ردیابی فعال active track تأکید کرد، زیرا کاربران این رشته در حال یافتن روش های جدید برای ضبط انواع مختلف فیلم ها به شیوه های جدید می باشند. اگر شما هم به دنبال پیدا کردن برخی از ایده ها برای انجام فیلمبرداری بوسیله کوادکوپتر هستید، به چند توصیه زیر برای استفاده از سیستم ردیابی فعال active track در به پرواز درآوردن کوادکوپتر خود در مرحله بعد توجه نمایید:

  • موضوع

مطمئناً، شما می توانید از دوستان خود، اما با استفاده از یک کوادکوپتر قدرتمند استفاده کنید،اما چرا فکر جامع تری در این مورد نمی کنید؟ در واقع، شما می توانید سوار یک اتومبیل بشوید و به کوادکوپتر اجازه بدهید که اتومبیل شما را دنبال کند. این روش به شما اجازه می دهد که یک فیلمبرداری کامل از مسیر جاده ای که در آن حرکت می کنید انجام دهید تا نشان دهید که ماجرای مورد نظر شما فقط در مورد مقصد حرکت شما نیست، بلکه در طول مسافرت نیز اتفاقاتی رخ می دهد.

با این حال بهتر است در آب های آزاد نیز فیلمبرداری انجام دهید. درست مانند وسایل نقلیه جاده ای، یک کوادکوپتر می تواند در اطراف قایق ها و انواع دیگر کشتی ها پرواز کند و آنها را دنبال کند و به به شما اجازه می دهد تا فیلمبرداری های عالی از تعطیلات خود در سطح دریا تهیه نمایید .

همچنین، شما می توانید یک تصویر متحرک از اشیاء غیر متحرک تهیه نمایید. اگر شما با برخی از مکان های شگفت انگیز تاریخی شگفت انگیز و یا یک قطعه معماری هیجان انگیز مواجه شوید، چرا یک فیلم با نمای کامل از آن تهیه نمی کنید؟ استفاده از سیستم ردیابی فعال active track به شما کمک می کند که در حالی که کوادکوپتر را در اطراف ساختمان مورد نظر خود به پرواز در می آورید، فیلم های یکنواخت، منسجم و در سطح حرفه ای از آن تهیه نمایید.

دیدگاه‌ها ۰