راهنمای خرید موتور براشلس برای کوادکوپتر

در بین قطعات کوادکوپتر موتور نقش بسیار مهمی را بر عهده دارد. هر چقدر موتور هلی شات قوی تر باشد، قدرت پروازی پرنده بیشتر خواهد شد. یکی از پرکاربردترین انواع موتورهای کوادکوپتر، موتور براشلس است. در این مقاله می خواهم به بررسی موتور براشلس بپردازیم و با یکدیگر گام به گام راهنمای خرید موتور براشلس برای کوادکوپتر را بررسی کنیم. در ادامه همراه پریماتوی باشید.

موتور براشلس چیست؟

موتور براشلس یک موتور الکترونیکی است. همانند تمام موتورهای الکتریکی بازار، براشلس نیز از یک آهنربا و سیم پیچ تشکیل شده است. در بین متخصصان موتورهای براشلس به موتور کم فشار الکترونیکی و همگام نیز شناخته می شوند. موتورهای براشلس ساختار ساده ای دارند و با مصرف کمتر انرژی قادر به تولید نیروی بیشتری هستند.

موتور براشلس چیست

موتور براشلس چگونه کار می کند؟

براشلس در ساختار داخلی خود از یک آهنربای ثابت استفاده می کند. این آهنربا به استاتور مشهور است. یک آرماتور نیز در داخل موتور وجود دارد. از دیگر قطعات داخل موتور باید به اسپید کنترل و سیم پیچ اشاره کنیم. اسپید کنترل جریان الکتریکی DC را به AC تبدیل می کند. با عبور این ولتاژ از سیم پیچ ها، آرماتور شروع به چرخش می کند. با تغییر توالی فاز بین سیم پیچ ها موتور شروع به کار کردن می کند. این فرآیند در بیشتر موتور های الکتریکی اتفاق می افتد. مزیت اصلی موتور براشلس وجود یک آهنربای دائمی است. با وجود این آهنربا حرکت موتور راحت تر و راندمان آن بیشتر خواهد شد.

موتور براشلس در چه صنایعی کاربرد دارد؟

موتورهای براشلس در صنایع مختلفی استفاده می شوند. صنعت هوایی یکی از صنایعی است که به طور گسترده از موتور براشلس استفاده می کند. همچنین در صنعت روباتیک نیز موتورهای براشلس هواداران زیادی دارد. برای مثال برای ساخت انواع کوادکوپتر و هلی شات از موتور براشلس استفاده می شود.

راهنمای خرید موتور براشلس برای هلی شات

چرا استفاده از موتورهای براشلس فراگیر شده است؟ نگاهی به تاریخچه موتورهای براشلس

پیش از استفاده از موتورهای براشلس، موتورهای براش انتخاب محبوب خریداران بود. در حال حاضر هم بسیاری گمان می کنند که موتورهای براشلس و براش یکی هستند. اما این دو موتور تنها شباهت اسمی دارند و عملکرد آن قابل مقایسه نیست. در حقیقت موتورهای براشلس نسل نوین موتورهای براش قدیمی هستند.

دهه ۸۰ میلادی، تولد نسل جدید موتورهای براش

تا اواخر دهه ۸۰، موتورهای براش در همه صنایع مورد استفاده قرار می گرفت. این موتورها توان محدودی در حد چند وات داشتند. این موتور ها از برس برای انتقال نیروی تولیدی خود به سایر اجزا استفاده می کردند. به همین دلیل هم، این موتورها به نسل براش معروف شدند. اما یکی از دلایل کنار گذاشتن این موتورها وجود همین براش ها بود. موتورهای براش پس از مدتی دچار اصطحکاک می شدند. این اصطحکاک باعث می شد که عمر موتور کاهش یابد. از طرف دیگر انرژی الکتریکی بسیار زیادی هدر می رفت و موتور هم خیلی سریع داغ می شد. همه این دلایل دست به دست هم دادند تا موتورهای براش از رده خارج شوند. موتورهای براشلس نسل جدیدی از موتورهای الکتریکی بودند که مزایای زیادی با خود به همراه آوردند. مزایای موتورهای جدید به قدری زیاد بود که استفاده از آن ها در ساخت  کواد کوپتر دوربین دار ، کوادکوپترهای مسابقه و سایر انواع هلی شات رواج گسترده‌ای یافت.

آشنایی با انواع موتور براشلس هلی شات

مزایا و معایب موتورهای براشلس، موتورهایی با مصرف کم و طول عمر بالا

موتورهای براشلس مثل تمام قطعات الکترونیکی مزایا خاص خود را دارند. در ادامه به طور فهرست وار نگاهی به مزایا موتورهای براشلس داریم. تنها عیب موتورهای براشلس کاربرد آن در مقیاس کوچک است. در حقیقت برای دستگاه های بزرگی که انرژی زیادی لازم دارند نمی توان از موتورهای براشلس استفاده کرد.

مزایای موتورهای براشلس

 • سرعت بالای موتور در راه اندازی دستگاه الکتریکی
 • کارآمد و عملکرد بسیار بالا در مقایسه با سایر موتورهای الکتریکی
 • مصرف بسیار کم باتری و عمر بالای موتور

چند نوع موتور براشلس داریم؟

موتورهای براشلس به صورت کلی به ۴ دسته تقسیم می شوند. موتورهای CF، موتورهای FPV-RACE، موتورهای GT و موتورهای BL از جمله موتورهای براشلس هستند. دسته بندی موتورهای براشلس بر اساس مقدار ولتاژ ورودی و کاربرد آن در کارهای مختلف صورت گرفته است.

در هنگام خرید موتور براشلس هلی شات باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، یکی از کاربردهای اصلی موتورهای براشلس در هلی شات و کوادکوپتر است. در ادامه می خواهیم مهم ترین نکات موتورها را به عنوان راهنمای خرید موتور براشلس برای کوادکوپتر بررسی کنیم.

نکات خرید موتور براشلس کوادکوپتر

۱- به ابعاد موتور توجه کنید

در هنگام خرید باید به ابعاد موتور کوادکوپتر توجه داشت. اندازه باید دقیقا برابر با اندازه ای باشد که در هلی شات برای موتور براشلس در نظر گرفته شده است.

۲- به اندازه قطر شفت نیز باید توجه کنیم

قطر شفت نیز یکی دیگر از نکاتی است که باید به آن توجه کنیم. زیرا در برخی موارد شفت موتور با سیستم طراحی شده مطابقت ندارد.

۳- قدرت موتور را فراموش نکنید

قدرت یک موتور تعیین کننده توان پروازی هلی شات است. هر چقدر قدرت موتور بیشتر باشد، هلی شات می تواند وزن بیشتری را تحمل کند. این موضوع خصوصا درباره انواع کوادکوپترهای دوربین دار مثل کوادکوپتر سایما اهمیت بیشتری دارد. از آنجا که در این هلی شات ها وزن دوربین بالاست، موتور باید توان بلند هلی شات را داشته باشد.

۴- از یک برند معتبر خرید کنید

شرکت های زیادی در سراسر دنیا اقدام به تولید موتور براشلس می کنند. در بین این همه شرکت بهتر است به سراغ یک برند شناخته شده و معتبر برویم. معمولا موتورهای براشلس شرکت های برند امتحان خود را پس داده اند و به راحتی می توان از آن ها استفاده کرد. از برندهای خوشنام موتورهای براشلس می توان به برند EMAX اشاره کرد.

موتور براشلس

موتورهای براشلس چه قیمتی دارند؟

نمی توان قیمت دقیقی برای موتورهای براشلس تعیین کرد. در حقیقت بسته به مدل و توان موتور براشلس قیمت ها متفاوت هستند. البته با رعایت نکاتی که در خرید موتور براشلس به آن ها اشاره کردیم، بهتر است یک موتور با قیمت مناسب تهیه کنیم. همچنین بهتر است در هنگام خرید از خدمات تعویض و پشتیبانی نیز اطمینان حاصل کنیم.

خرید انواع هلی شات و لوازم جانبی از پریماتوی

در این مقاله سعی کردیم نگاهی به راهنمای خرید موتور براشلس برای کوادکوپتر داشته باشیم. امیدواریم نکاتی که به آن ها اشاره کردیم به شما کمک کند تا بتوانید یک موتور مناسب تهیه کنید. در انتها پیشنهاد می کنیم برای خرید خرید ماشین کنترلی، هلی شات و لوازم جانبی مرتبط با شماره تلفن ۲۸۴۲۷۴۱۲ -۰۲۱ تماس حاصل کنید. همکاران ما در بخش فروش و پشتیبانی پریماتوی پاسخگوی سوالات شما هستند.

سوالات متداول

موتور براشلس چیست؟

موتور براشلس یکی انواع موتور کوادکوپتر است که با مصرف انرژی کمتر می تواند نیروی بیشتری تولید کند.

موتور براشلس در چه دستگاه هایی کاربرد دارد؟

با توجه به کیفیت بالا استفاده از موتورهای براشلس در بسیاری از دستگاه ها از جمله هلی شات، کوادکوپتر، ماشین کنترلی و سایر دستگاه ها از موتور براشلس استفاده می‌شود.

قیمت موتور براشلس چقدر است؟

قیمت موتور براشلس بسته به برند هلی شات و نوع موتور متفاوت است.

دیدگاه‌ها ۴

  اسفیدانی پاسخ

  مطلب موجود بسیار عالی بود اگر امکان جدول مقایسه ای برای برند های متفاوت فراهم کنید بسیار عالی می شود.

   primatoy پاسخ

   سلام وقت بخیر
   خوشحالیم که رضایت داشتید.
   به زودی این مورد فعال میشود.
   پیروز باشید

  ننیسیکن پاسخ

  شما که اصلا نمیدونین موتور براشلس چیه واقعا، چی فکر میکنین برمیدارین مطلب مینویسین؟!

   primatoy پاسخ

   سلام وقت بخیر
   مشکل از کجاست دوست گرامی ؟
   مطلب کاملا درسته و هیچ ایرادی نداره!!