راهنمای خرید بهترین ماشین کنترلی

اسباب‌بازی همیشه و برای همه سنین جذابیت‌های خاص خود را دارند. یکی از بهترین اسباب‌بازی‌های هیجانی ماشین کنترلی است. در سال‌های گذشته انواع گوناگونی از ماشین‌های کنترلی وارد بازار ایران شده است. به‌طوری‌که هنگام خرید و مواجه با برندهای مختلف سؤالات زیادی در ذهن خریداران شکل می‌گیرد. در این مقاله به راهنمای خرید ماشین کنترلی می‌پردازیم. این راهنما می‌تواند در خرید یک ماشین کنترلی مناسب و قدرتمند به شما کمک کند. در ادامه همراه primatoy باشید.

معرفی انواع ماشین کنترلی برای خرید بهترین ماشین کنترلی

وقتی به سراغ خرید کواد کوپتر یا ماشین کنترلی می‌رویم، انتخاب‌های متنوعی داریم. ماشین‌های کنترلی بر اساس برند، نوع مصرف سوخت و کاربرد آن به انواع گوناگونی تقسیم می‌شود. برای مثال می‌توان از ماشین کنترلی‌های آفرود، آنرود، باگی، باگی آفرود، تراک و دیریفت در بین محبوب‌ترین ماشین‌های کنترلی نام برد. در ادامه به بررسی انواع گوناگون ماشین کنترلی می‌پردازیم.

راهنمای خرید ماشین کنترلی

انواع ماشین کنترلی بر اساس نیروی محرک، بهترین ماشین کنترلی دنیا چیست؟

ماشین کنترلی‌ها را بر اساس مصرف سوخت می‌توانیم به دو نوع الکتریکی و سوختی تقسیم کنیم. منظور از ماشین کنترلی الکتریکی استفاده از باتری است. باتری‌های ماشین کنترلی خود به دودسته پلیمری و لیتیوم تقسیم می‌شوند. ماشین کنترلی سوختی نیز از بنزین یا نیترو برای حرکت استفاده می‌کند. منظور از نیترو ترکیب نیترو متان، اتانول و روغن کرچک برای به حرکت درآوردن موتور است. هرکدام از این دودسته ماشین مزایا و معایب خاص خود را دارند. در ادامه مزایا و معایب ماشین‌های کنترلی الکترونیکی و سوختی را بررسی می‌کنیم. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی و تهیه لوازم جانبی هلی شات به صفحه کیف حمل کوادکوپتر مراجعه بفرمایید.

مزایای ماشین‌های الکترونیکی، هزینه پایین و کارایی بالا

مزیت اصلی ماشین‌های الکترونیکی سهولت استفاده از آن‌هاست. این ماشین‌ها صرفاً به یک یا دو باتری برای حرکت نیاز دارند. سایر مزایای ماشین‌های کنترلی الکترونیکی را فهرست‌وار بررسی می‌کنیم:

 • هزینه نگهداری این ماشین‌ها به دلیل استفاده از باتری بسیار پایین است.
 • ماشین‌های الکتریکی بازدهی بیشتری به نسبت ماشین‌های سوختی دارند.
 • استفاده از ماشین‌های الکتریکی نیازی به دردسرهای تعویض سوخت ندارد.

ماشین‌های کنترلی الکترونیکی یک ضعف بزرگ دارند. این ماشین‌ها به نسبت ماشین‌های سوختی تایم درایو کمتری دارند با اینحال گزینه مناسبی به عنوان بهترین ماشین کنترلی آفرود هستند. در ادامه مزیت‌های ماشین کنترلی سوختی را نیز بررسی می‌کنیم.

راهنمای خرید بهترین ماشین کنترلی

مزایای ماشین سوختی کنترلی، سرعت و قدرت تمام‌نشدنی

ماشین‌های کنترلی سوختی برای کسانی مناسب است که علاقه زیادی به ماشین‌ها رالی دارند. این ماشین‌ها قدرت و سرعت بیشتری از ماشین‌های الکترونیکی دارند. مزیت‌های ماشین‌های سوختی را در زیر مشاهده می‌کنید، مزایایی که این نوع از ماشین کنترلی ها را تبدیل به بهترین ماشین کنترلی جهان می کند!

 • ماشین‌های سوختی به دلیل استفاده از بنزین یا نیترو، در تمام طول مدت رانندگی قدرت یکسانی دارند. معمولاً در مسیرهای طولانی نیز قدرت ماشین دچار افت نمی‌شود.
 • این ماشین‌ها برای علاقه‌مندان به رالی، به دلیل صدای زیادی موتور و دود واقعی حس شرکت در یک رالی را منتقل می‌کنند.
 • گیربکس و کمک‌فنرهای قدرتمند بر توان ماشین‌های سوختی می‌افزاید.

تنها عیب عمده ماشین‌های سوختی استهلاک و قیمت بالای آن‌هاست البته می توانید به خرید ماشین کنترلی سوختی ارزان نیز بپردازید، اما شاید کارایی لازم را شاهد نباشید. پس از بررسی بهترین ماشین کنترلی های بنزینی به سراغ انواع دیگر ماشین‌های کنترلی می‌رویم.

بهترین ماشین کنترلی

انواع ماشین کنترلی بر اساس تعداد دیفرانسیل

تعداد دیفرانسیل در ماشین‌های کنترلی اهمیت زیادی دارد. هرچقدر تعداد و قدرت دیفرانسیل بیشتر باشد در حرکات ناگهانی و مانور ماشین اثر بیشتری دارد. ماشین‌های کنترلی به‌ طور عمده به دو دسته تک دیفرانسیل و دو دیفرانسیل تقسیم می‌شوند. بنابراین اگر قدرت مانور ماشین برای شما اهمیت زیادی دارد، حتماً به تعداد دیفرانسیل آن توجه داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم اگر به سایر وسایل بازی مثل هلی شات علاقه‌مند هستید حتماً به صفحه کوادکوپتر SjRC مراجعه کنید.

تقسیم‌بندی ماشین‌های کنترلی بر اساس کلاس کاری

ماشین‌ها را بر اساس کلاس کاری می‌توان به دو دسته کلی آفرود و آنرود تقسیم کرد. این تقسیم‌بندی در خصوص اتومبیل‌های واقعی نیز مصداق دارد. ماشین کنترلی آفرود برای حرکت در جاده‌های خارج شهری و تپه‌ها طراحی‌شده است. معمولاً ماشین‌های آفرود از کمک‌فنر و لاستیک‌های بسیار قدرتمندی استفاده می‌شود. به دلیل تمام این ویژگی‌ها و طراحی خاص این ماشین‌ها برای حرکت بر روی تپه و حتی پرش‌های بلند بسیار عالی هستند. به همین دلیل قیمت ماشین کنترلی افرود نیز معمولا کمی بالاتر است.

ماشین کنترلی حرفه ای

ماشین‌های آنرود برای حرکت بر روی جاده‌های صاف طراحی‌شده‌اند. ماشین کنترلی آنرود معمولاً سرعت بالاتری از ماشین کنترلی آفرود دارد. اما به دلیل کمک‌فنر های ضعیف ‌تر توان این ماشین ‌ها کمتر است، با اینحال همچنان در دسته بهترین ماشین کنترلی ها قرار می گیرند. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با سایر محصولات پریماتوی به صفحه کوادکوپتر mjx مراجعه فرمایید.

معرفی سایر ماشین کنترلی‌های معروف از باگی تا دیریفت

در ادامه راهنمای خرید ماشین کنترلی به سراغ سایر مدل‌های این وسیله هیجان‌انگیز می‌رویم. تقریباً تمام ماشین‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم در دسته آفرود یا آنرود قرار می‌گیرند.

ماشین کنترلی باگی، آماده برای سرعت بالا

ماشین کنترلی باگی در دسته اتومبیل‌های کنترلی آفرود قرار می‌گیرد. معمولاً باگی‌ها بسیار کشیده طراحی می‌شوند. این طراحی کشیده در کنار لاستیک ‌های کم قطر و شاسی ‌کوتاه مناسب سرعت است. از ماشین کنترلی باگی می‌توان در جاده‌ های صاف و ساحلی استفاده کرد.

خرید ماشین کنترلی باگی

ماشین کنترلی باگی آفرود، سرعت و قدرت در کنار یکدیگر

باگی آفرودها ازجمله ماشین کنترلی‌هایی هستند که توان ماشین‌های آفرود و سرعت آنرود ها را باهم دارند. طراحی این ماشین‌ها به‌گونه‌ای است که ماشین علاوه بر سرعت بالا توان حرکت بر روی جاده‌های مختلف و حتی سنگلاخی را نیز داشته باشد. به جرات این نوع از ماشین های آفرود را باید به عنوان بهترین ماشین کنترلی آفرود نیز معرفی کرد.

ماشین کنترلی تراک، حرکت روی هر جاده‌ای

ماشین کنترلی ‌های تراک شاسی بسیار بلندی دارند. این شاسی ‌بلند به این ماشین‌ها اجازه می‌دهد تا در هر مسیری حرکت کنند. اگر به دریفت علاقه دارید این نوع از ماشین کنترلی ها انتخاب مناسبی هستند.

ماشین کنترلی دریفت، انجام حرکات نمایشی در مسیرهای صاف

انجام حرکات نمایشی تنها به کمک ماشین کنترلی دریفت صورت می‌گیرد. این ماشین به دلیل طراحی خاص و کمک ‌فنرهای قدرتمند می‌توانند در سطوح صاف تمامی حرکات نمایشی را انجام دهند. معمولاً در مسابقات از این ماشین ‌های استفاده می‌شود.

بین این‌همه ماشین کنترلی، کدام انتخاب بهترین است؟

برای یک خرید عالی بر اساس راهنمای خرید ماشین کنترلی ابتدا به نیاز و انتظارات خود توجه کنید. همان ‌طور که در این مقاله هم بررسی کردیم انواع مختلفی از ماشین‌های کنترلی وجود دارد. بنابراین پیش از انتخاب حتماً انتظارات و بودجه را مشخص کنید. پیشنهاد می‌کنیم اگر برای اولین باری است که می‌خواهید ماشین کنترلی تهیه کنید، به سراغ ماشین کنترلی الکترونیکی بروید. در ادامه چند نکته و راهنمایی دیگر در خرید ماشین کنترلی را بررسی می‌کنیم.

چه ماشین کنترلی را انتخاب کنیم

مهم‌ترین نکاتی خرید ماشین کنترلی، یک انتخاب عالی انجام دهید

اگر بخواهیم به مهم‌ترین نکات راهنمای خرید ماشین کنترلی اشاره‌کنیم، باید از برد، موتور و وزن صحبت کنیم. در خرید ماشین‌های الکترونیکی به برد کنترلی ماشین توجه کنید. در برخی برندها برد کنترلی ماشین چندان بالا نیست. همچنین اگر قصد درایو حرفه ‌ای دارید حتماً از فروشنده قدرت موتور و وزن ماشین سؤال کنید. برخی ماشین ‌ها به دلیل وزن بالا تنها برای مسیرهای خاصی مثل جاده یا بیابان قابل ‌استفاده هستند. همچنین بهتر است از فروشگاهی خرید کنید که خدمات پس از فروش مناسبی به شما ارائه کند.

نکات خرید بهترین ماشین کنترلی

معرفی برترین برندهای ماشین کنترلی دنیا

در پایان مقاله راهنمای خرید ماشین کنترلی قصد داریم چند مورد از بهترین برند های سازنده ماشین کنترلی در دنیا را معرفی کنیم. البته همان طور که تأکید کردیم بهتر است به ‌جای تأکید بر برندها بر اساس نیاز خودتان دست به انتخاب بزنید کیفیت و قدرت ماشین‌های تولید این برندها برابر و مشابه یکدیگر است. . نام این برندها را به‌طور فهرست ‌وار می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

 • بی اس دی (BSD)
 • اچ بی ایکس (HBX)
 • دبلیو ال تویز (WLtoys)
 • تراکزاس (TRAXXAS)
 • اچ پی آی (HPI)
 • تامیا (Tamiya)
 • دریفت (DRIFT)

در انتها پیشنهاد می‌کنیم برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ ۲۸۴۲۷۴۱۲-۰۲۱ پریماتوی تماس حاصل کنید. همکاران ما آماده راهنمایی شما هستند.

سوالات متداول

چگونه بهترین ماشین کنترلی را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب یک ماشین کنترلی خوب و مناسب باید به بودجه و نوع ماشین کنترلی توجه کرد. در این مقاله یک راهنمای کامل برای خرید ماشین کنترلی ارائه می کنیم.

چه ماشین کنترلی هایی در بازار وجود دارد؟

ماشین کنترلی ها را می توان بر اساس معیارهایی مثل نیروی محرکه و کلاس کاری به چندین دسته تقسیم کرد. معمولا در بازار ایران ماشین های الکترونیکی، بنزینی، ماشین کنترلی آفرود و سرعتی بیشتر بین کاربران شناخته شده هستند. برای آشنایی با مشخصات این ماشین کنترلی ها پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

از کجا می توان بهترین ماشین کنترلی ها را تهیه کرد؟

برای تهیه و خرید بهترین ماشین کنترلی در ایران و جهان می توانید به صفحه ماشین کنترلی مراجعه بفرمایید. همچنین برای مشورت با کارشناسان پریماتوی با شماره 28427412-021 تماس حاصل کنید.

دیدگاه‌ها ۲

  ناشناس پاسخ

  خیلی خوب

   primatoy پاسخ

   سلام وقت بخیر
   خوشحالیم ک رضایت داشتید.
   پیروز باشید