راهنمای کامل دریفت کشیدن با ماشین کنترلی

اگر می‌خواهید به یک راننده حرفه‌ای ماشین RC تبدیل شوید، یادگیری نحوه دریفت کشیدن با ماشین کنترلی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید انجام دهید. دریفت کشیدن با این خودروهای کوچک نیاز به مهارت و تمرین زیادی دارد، با این حال اگر نکات ساده‌ای را رعایت کنید، می‌توانید مهارت زیادی در دریفت کردن به دست آورید. به همین بهانه، امروز در پریماتوی قصد داریم تا به سؤال چگونه با ماشین کنترلی دریفت بکشیم پاسخ دهیم و با یکی از جذاب‌ترین قابلیت‌های خودروهای RC آشنا شویم. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

چگونه با ماشین کنترلی دریفت بکشیم؟

دریفت کشیدن با ماشین کنترلی تفاوت چندانی با یک خودروی واقعی ندارد. برای انجام این حرکت باید نیروی کشش در چرخ‌های عقب ماشین کنترلی کاهش پیدا کند تا در پیچ‌ها شاهد لیز خوردن لاستیک و انجام دریفت باشیم. مهم‌ترین مهارتی که برای انجام دریفت با ماشین کنترلی نیاز دارید، مهارت کنترل توزیع نیرو در چرخ‌های عقب و جلو در پیچ‌ها است.

Drift یکی از جذاب‌ترین تکنیک‌های نمایشی ماشین‌های کنترلی الکتریکی است و انجام آن می‌تواند نشان دهنده میزان مهارت رانندگی شما با این خودروهای کوچک دوست داشتنی باشد. شما می‌توانید بعد از یادگیری این حرکت، با خرید هلی شات و تصویر برداری هوایی، صحنه‌های بسیار جذابی را از رانندگی خود ثبت کنید. در ادامه با نحوه دریفت کشیدن با ماشین کنترلی به صورت مرحله به مرحله آشنا می‌شویم.

ماشین کنترلی مناسب دریفت

برای انجام دریفت با ماشین کنترلی به چه چیزهایی نیاز داریم؟

به طور کلی، خودروهای خاصی که دارای شرایط مناسبی باشند برای دریفت در نظر گرفته می‌شوند. بنابراین، خرید ماشین کنترلی حرفه ای مناسب دریفت اولین کاری است که باید انجام دهید. پایین بودن سطح خودرو، سیستم تعلیق مسابقه‌ای، قدرت مناسب و لاستیک‌های حرفه مواردی هستند که در خرید ماشین کنترلی مناسب دریفت باید مدنظر قرار دهید.

ارتقا ماشین‌های کنترلی برای دریفت کردن؛ چگونه ماشین کنترلی را برای دریفت آماده کنیم؟

اگر قصد خرید یک ماشین کنترلی جدید را ندارید، می‌توانید با تغییر لاستیک‌ها، پایین آوردن سطح خودرو، ارتقاع موتور و عوض کردن سیستم تعلیق، ماشین کنترلی فعلی خود را به یک ماشین الکتریکی مناسب دریفت تبدیل کنید. استفاده از لاستیک‌های نرم و بدون آج که به راحتی در جاده لیز بخورد مهمترین کاری است که باید انجام دهید. بنابراین اگر بودجه زیادی برای ارتقا ماشین کنترلی خود ندارید، حداقل کاری که می‌توانید انجام دهید تغییر لاستیک‌ها است.

پیدا کردن بهترین مکان برای دریفت کردن با ماشین RC

بعد از آماده سازی ماشین کنترلی، نوبت به پیدا کردن یک سطح مناسب دریفت می‌رسد. بهترین گزینه پیست‌های کوچکی هستند که به طور اختصاصی برای دریفت کردن و برگزاری مسابقات ماشین‌های کنترلی طراحی شده‌اند. اگر به این پیست‌ها دسترسی ندارید، یک زمین خاکی نرم پیدا کنید و پیست خود را بسازید. محل دریفت باید دارای خاک نرم و سطح مسطح باشد. شما می‌توانید برای ایجاد مسیر از نقشه‌های آنلاین و آماده پیست‌های دریفت استفاده کنید.

هرچقدر تعداد پیچ‌های نرم با زاویه کم و مسیر طولانی بیشتر باشد، فرصت بیشتری برای دریفت کردن در اختیار شما قرار خواهد گرفت. آماده سازی مسیر ممکن است زمانگیر باشد، اما قطعاً ارزشش را خواهد داشت. شما می‌توانید با ایجاد یک پیست حرفه‌ای علاوه بر فراهم کردن فضای مناسب برای تمرین، اقدام به برگزاری مسابقات دریفت کنید. علاوه براین می‌توانید با خرید کوادکوپتر mjx و تصویر برداری حرفه‌ای، مهارت‌های خود را به نمایش بگذارید و به یک بلاگر حرفه‌ای تبدیل شوید.

چگونه با ماشین کنترلی دریفت کنیم؟

نحوه دریفت کردن با ماشین کنترلی؛ مانند حرفه‌ای‌ها دریفت کنید

با آماده سازی خودرو و پیست مناسب، می‌توانید دریفت کشیدن با ماشین کنترلی را تمرین کنید. راننده‌های حرفه‌ای برای دریفت زدن با ماشین کنترلی مراحل زیر را طی می‌کنند:

  • سرعت ورود به پیچ اهمیت زیادی دارد، آرام و نرم وارد پیچ شوید
  • برای کاهش کشش در عقب ماشین RC، به محض رسیدن به پیچ به شدت گاز دهید
  • در ابتدا فرمان را کمی در خلاف پیچ بچرخانید و بلافاصله فرمان را کمی به سمت داخل پیچ برگردانید
  • بعد از انجام مرحله قبلی، عقب خودرو اصطلاحاً کمی شل می‌شود حالا فرمان را به طور کامل در جهت خلاف پیچ بچرخانید
  • بعد از قرار گیری ماشین کنترلی در حالت عمود بر پیچ، فرمان را در حالت مستقیم قرار دهید.
  • با گاز دادن آرام دریفت را کنترل کنید. در این مرحله نیازی به فرمان گیری نیست.
  • اگر به درستی مراحل بالا را انجام داده باشید، یک دریفت زیبا را تجربه خواهید کرد.
  • فرمان را در همان جهت اولیه نگهدارید و آرام گاز دهید تا دریفت کامل شود

مهم‌ترین نکات دریفت کردن با ماشین RC؛ تمرین کنید تا استاد شوید!

انجام این مراحل تنها با تمرین و تکرار زیاد امکان پذیر خواهد بود. سرعت اولیه ورود به پیچ و گاز دادن به موقع اهمیت بسیار زیادی دارد. همچنین باید تمرین کنید تا در زمان درستی جهت فرمان را تغییر دهید. کسب مهارت در زمان گاز دادن و تغییر فرمان به شما کمک می‌کند تا به یک دریفتر حرفه‌ای تبدیل شوید.

دریفت حرفه ای با ماشین کنترلی

شرکت در مسابقات دریفت ماشین کنترلی؛ مهارت‌های خود را به چالش بکشید

مسابقات دریفت ماشین کنترلی طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. فستیوال‌های بین المللی RC car Drifting با حضور راننده‌های حرفه‌ای از سراسر جهان برگزار می‌شود. در ایران نیز علاقه مندان به ماشین‌های کنترلی مسابقات دریفت را در سطح بالایی برگزار می‌کنند. شرکت در این مسابقات می‌تواند به شما کمک کند تا مهارت دریفتینگ خود را افزایش دهید و چیزهای زیادی از رانندگان حرفه‌ای بیاموزید. برای شرکت در مسابقات حتماً باید یک RC car حرفه‌ای تهیه کنید و سپس با افزایش سرعت ماشین کنترلی و ارتقا آن، آماده رقابت با حرفه‌ای‌ها شوید.

خرید ماشین کنترلی حرفه‌ای و مناسب دریفت از پریماتوی

در این مقاله سعی کردیم به سؤال چگونه با ماشین کنترلی دریفت بکشیم پاسخ دهیم. خرید یک ماشین کنترلی مناسب دریفت و ارتقا آن به همراه فراهم کردن یک پیست تمرینی مهم‌ترین کارهایی است که باید انجام دهید. بعد از آن با تمرین و تکرار می‌توانید به یک دریفتر حرفه‌ای ماشین‌های RC تبدیل شوید. شما می‌توانید بهترین ماشین‌های کنترلی حرفه‌ای را از پریماتوی خریداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید ماشین کنترلی با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

دیدگاه‌ها ۰