نحوه راه اندازی دوربین کوادکوپتر و ارسال تصویر

برای کسانی که عاشق پرواز هستند خرید پهباد یا کوادکوپتر یک رویای دست‌یافتنی است. لذتی که در خرید کوادکوپتر و دیدن آسمان از روی ابرها وجود دارد با هیچ هیجانی قابل قیاس نیست. البته بسیاری دوست دارند این لحظات هیجان‌انگیز را برای همیشه ثبت کنند. معمولاً راحت‌ترین کار برای ثبت تصاویر استفاده از تلفن همراه است. در این مقاله می‌خواهیم راه اندازی دوربین کوادکوپتر و ارسال تصویر به گوشی را بررسی کنیم. اگر کوادکوپتر دارید و می‌خواهید لذت مشاهده و ثبت تصاویر را تجربه کنید در ادامه با ما در پریماتوی همراه باشید.

راهنمای جامع اتصال دوربین کوادکوپتر به گوشی موبایل، چگونه کوادکوپتر را با گوشی کنترل کنیم؟

یکی از لذت های جذاب داشتن هلیی شات و ماشین کنترلی، امکان هدایت آن ها با گوشی تلفن همراه است. اتصال دوربین کوادکوپتر به تلفن همراه کار پیچیده‌ای نیست. راه‌اندازی دوربین کوادکوپتر و ارسال تصویر باید قبل از به پرواز درآمدن کوادکوپتر انجام گیرید. البته بهتر است باکمی تمرین مهارت خودمان را در پرواز دادن هلی شات افزایش دهیم سپس به سراغ تصویربرداری برویم. ما در ادامه مقاله نکاتی را برای پرواز، تصویربرداری و پاسح به چگونه دوربین پهباد را به گوشی وصل کنیم ارائه می‌کنیم.

دانلود برنامه دوربین کواد کوپتر با استفاده از بارکد محصول

پیش از پرواز از میزان باتری هلی شات اطمینان حاصل کنید. همچنین مطمئن شوید که گوشی شما در هنگام پرواز روشن خواهد ماند. ابتدا باید برنامه کنترل کوادکوپتر با گوشی مربوط به کوادکوپتری را که خریداری کرده‌اید بر روی گوشی خودتان نصب کنید. برای نصب اپلیکیشن می‌توانید از طریق بارکد موجود بر روی جعبه و سایت ارائه دنده کوادکوپتر استفاده کنید. تقریباً تمامی نرم‌افزارهای برای دو سیستم‌عامل اندروید و آی او اس موجود هستند.

نحوه راه اندازی دوربین کوادکوپتر و ارسال تصویر

حالا سوکت دوربین را به هلی شات متصل کرده و دوربین را در زیر هلی شات قرار دهید. پس از روشن کردن کوادکوپتر متوجه می‌شوید که چراغ‌های درون دوربین نیز روشن می‌شود. پس از اطمینان از صحت دوربین به سراغ اتصال موبایل و هلی شات می‌رویم. در این زمان باید وای فای گوشی خود را روشن کرده و منتظر بمانید. زمانی که اسم شبکه وای فای FPV-WIFI را مشاهده کردید، به این شبکه متصل شوید.

حالا از طریق اپلیکیشن می‌توانید کوادکوپر را پرواز دهید و با دانلود نرم افزار دوربین کوادکوپتر تصویربرداری کنید. معمولاً گزینه‌هایی مثل Start یا Go برای این کار تعریف‌شده هستند.با فشار دادن این آیکون‌ها می‌توانید فیلم‌برداری را شروع، کنترل و خاتمه دهید. تصاویر یا فیلم‌هایی که در حین پرواز گرفته می‌شود در مسیر گالری گوشی ذخیره می‌شود. همچنین در هنگام اتصال کوادکوپتر به گوشی موبایل نیاز به داشتن هیچ بسته فعال اینترنتی نیست.

پس از اتصال دوربین کوادکوپتر به گوشی موبایل چگونه کیفیت تصاویر را افزایش دهیم؟

خرید هلی شات های گران و باکیفیتی مثل کوادکوپتر Syma که دوربین هم دارند، الزما باعث نمی‌شود که تصاویر باکیفیتی داشته باشیم. آنچه باعث ضبط و ثبت عکس و ویدیوهای باکیفیت می‌شود تسلط و مهارت است. در ادامه می‌خواهیم با مرور چند نکته و توصیه ساده کیفیت تصاویر خودمان را افزایش دهیم.

۱-     برای کنترل پهپاد با گوشی، تسلط خودمان را بر رادیوکنترل افزایش دهیم

پیش از شروع پرواز، هلی شات را بر روی یک سطح صاف قرار دهید. بهتر است کالیبره بودن و اتصال درست رادیو کنترل را چک کنیم. زمانی که پرواز با هلی شات را برای بار اولین بار انجام می‌دهید باید مواظب باشید که کواکوپتر آسیب نبیند. با افزایش مدت‌زمان پرواز و تجربه‌ای که شما کسب می‌کنید می‌توانید تسلط بهتری بر کوادکوپتر داشته باشید. رعایت این نکته برای تمامی هلی شات حتی بهترین برندها مثل کوادکوپتر SjRC نیز می تواند تجربه بهتری برای پرواز فراهم کند.

نحوه راه اندازی دوربین کوادکوپتر و ارسال تصویر

۲-     برای کنترل کوادکوپتر با موبایل، ابتدا در فضای بسته هلی شات را پرواز دهید

معمولاً فضای بسته به دلیل خطرات کمتر محیط مناسب‌تری برای پرواز هلی شات ها هستند. برای کنترل کوادکوپتر با موبایل و انجام پرواز درواقع پارک، داخل شهر یا سایر مکان‌های باز برای زمانی مناسب است که مهارت و تسلط کاربر بیشتر شده باشد. البته محیط‌های بسته محدودیت‌هایی مثل راندن با سرعت‌پایین و پرواز در ارتفاع کم را دارند اما برای تمرین تصویربرداری عالی هستند. جدای از مهارت پروازی هلی شات فضای داخلی و بسته باعث افزایش دقت و تمرکز شما برای تصویربرداری می شود.

۳-     در حین استفاده از نرم افزار کنترل پهپاد با گوشی، از دور شدن یا نزدیک شدن زیاد به سوژه پرهیز کنید

تنظیم فاصله از سوژه بیشتر به درد عکاسان می‌خورد اما اگر قصد دارید تصویربرداری را انجام دهید بهتر است کمی با دانش عکاسی هم آشنا شوید. زمانی که از سوژه که می‌تواند مکان، شیء یا شخص باشد دور باشیم نمی‌توانیم همه جزئیات را ثبت کنیم.

نحوه راه اندازی دوربین کوادکوپتر و ارسال تصویر

از طرف دیگر نزدیکی بیش‌ازاندازه به سوژه آن‌هم به‌وسیله کوادکوپترها باعث ایجاد ترس و عدم کنترل درست هلی شات شود. بنابراین در هنگام عکاسی و فیلم‌برداری هلی شات را در یک‌فاصله مناسب از سوژه قرار دهید.

۴-     تمیز نگه‌داشتن لنز کیفیت تصاویر را افزایش می‌دهد

فرقی نمی کند کواد کوپتر را با گوشی کنترل می کنید و یا با استفاده از رادیوکنترل انحصاری محصول، تمیز بودن لنز دوربین عامل بسیار مهمی است که در تجربه استفاده از هلی شات و تصویربرداری اهمیت بسیار بالایی دارد. معمولاً تصویربرداران دوربین را بسیار تمیز نگه می‌دارند. دلیل اصلی این کار افزایش کیفیت عکاسی است. لنزهای دوربین چه کامپکت باشد و چه دوربین هلی شات بسیار زود کثیف می‌شود. بنابراین حتماً قبل و پس از پرواز باید با دستمال مخصوص آن را تمیز نگه‌داریم. استفاده از دستمال‌های زبر یا خیلی نرم مثل دستمال‌کاغذی باعث ایجاد خط و خش روی لنز شده که درنهایت کیفیت تصویر را پایین می‌آورد.

۵-     نور روز بهترین کیفیت فیلم‌برداری را در اختیار شما قرار می‌دهد

نور اصلی‌ترین عامل تصویر است که اگر به‌درستی تنظیم شود، تصاویر بسیار باکیفیتی به شما می‌دهد. ازآنجاکه در هلی شات ها خیلی امکان تنظیم نور وجود ندارد و باید در حالت پرواز فیلم‌برداری را انجام دهیم بهتر است از فیلم‌برداری در شب پرهیز کنیم. البته در حین دانلود برنامه دوربین کواد کوپتر به خوبی توجه داشته باشید که از نسخه صحیحی استفاده کنید تا کیفیت تصویربرداری و پرواز با کوادپتر تحت تاثیر قرار نگیرد.

نحوه راه اندازی دوربین کوادکوپتر و ارسال تصویر

در طول روز نیز ساعات ظهر بهترین ساعت برای فیلم‌برداری است چراکه خورشید بیشترین نور را به زمین می‌دهد. بنابراین توصیه می‌شود پرواز و تصویربرداری با هلی شات را در ساعات مناسب انجام دهید.

برای تصویربرداری با هلی شات فقط باید تمرین کنیم

در انتهای مقاله لازم است به نکته‌ای که بارها تکرار کردیم پافشاری کنیم. پس از اتصال دوربین کوادکوپتر به گوشی موبایل لازم نیست نگران تصاویر و فیلم‌های بی‌کیفیت اولیه باشیم، فقط با تمرین و در ظرف مدت کوتاهی می‌توانیم تصاویر عالی تهیه کنیم. راه اندازی دوربین کوادکوپتر و ارسال تصویر به گوشی می تواند روزهای خسته کننده را به ساعاتی شاد و مفرح تبدیل کند. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد خرید کوادکوپتر دارید با شماره‌های اعلام‌شده در سایت در ساعات اداری تماس بگیرید. کارشناسان ما کمک می‌کند تا هلی شات مناسبی را تهیه کنید.

سوالات متداول

چگونه دوربین کوادکوپتر را به موبایل وصل کنیم؟

برای اتصال دوربین هلی شات به دستگاه ابتدا باید اپلیکیشن مرتبط با دستگاه را دانلود و سپس هلی شات را با گوشی هماهنگ کنیم. در مقاله مرحله به مرحله اتصال گوشی به هلی شات را بررسی می کنیم.

برای پرواز بهتر با هلی شات چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

تمرین کردن بهترین راه افزایش تسلط برای پرواز انواع هلی شات است. در مقاله تمامی نکات برای پرواز بهتر با هلی شات را بررسی می کنیم.

برای پرواز چه هلی شاتی را انتخاب کنیم؟

نمی توان یک مدل هلی شات را به همه افراد معرفی کرد. طبیعتا انتظارات و نیازها و البته بودجه هر کس برای خرید هلی شات متفاوت است. پیشنهاد می کنیم برای انتخاب بهترین هلی شات مناسب خود با شماره تلفن 28427412 -021 تماس حاصل کنید.

دیدگاه‌ها ۸۵

  حمید پاسخ

  سلام. آیا هیلی شات ها هنگام فیلم برداری صدا هم ضبط می کند؟

   primatoy پاسخ

   با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
   خیر صدایی ضبط نمیشو، به دلیل اینکه اگر صدایی هم ضبط بشه صدای چرخش موتور و ملخ و باد است.
   تنها در بعضی مدلهای حرفه ای صدای محیط از طریق کنترل ضبط میشود که بعد از اتمام فیلمبرداری بر روی فیلم قرار بگیرد.

  دوست کواد کوپتری پاسخ

  سلام برنامه ی دوربین کواد کوپتر Q6 اسم برنامه اش چیه

   primatoy پاسخ

   سلام وقت بخیر
   برند این مدل کوادکوپتر رو نمیشناسیم و اسم برنامه این مدل رو اطلاع نداریم.
   پیروز باشید

  arshia پاسخ

  سلام برنامه ی دوربین کواد کوپتر syma x8w
  اسم برنامه اش چیه

   primatoy پاسخ

   سلام وقت بخیر
   اسم نرم افزار دوربین این مدل SYMA FPV هست. برای اندروید از گوگل پلی و برای ios از اپ استور میتونید دانلود کنید.
   پیروز باشید

  محسن پاسخ

  سلام
  من کوتدکوپتر از نوع idrone دارم ولی به برنامه اش وصل نمیشه
  راه کاری دارین؟؟
  ممنون

   primatoy پاسخ

   سلام وقت بخیر
   نرم افزار های Cam FPV و HTJR UFO رو استفاده کنید ، به احتمال زیاد مشکل حل میشه.
   پیروز باشید

  علی رضا پاسخ

  سلام خسته نباشید من یک کواد کوپتر Drone دارم مدلDM3 که نمی دونم برنامه دوربین اش را کجا پیدا کنم یعنی اسمش رو نمی نمی دونم و نمی دونم از کجا دانلود کنم

   primatoy پاسخ

   سلام وقت بخیر
   متاسفانه این مدل رو نمیشناسیم و اطلاعی از اسم برنامه این دستگاه نداریم.
   بهترین راه پیدا کردن برنامه برای این مدل جستجو کردم اسم دستگاه در گوگل هست.
   پیروز باشید

  سس پاسخ

  سلام من هلی شاتم super x (mould king) هستش میخواستم بدونم دوربین بهش وصل میشه؟؟؟؟
  آخه جایی برای کابل دوربین نداره...

   primatoy پاسخ

   سلام وقت بخیر
   خیر دوست گرامی این مدل قابلیت نصب دوربین ندارد.
   پیروز باشید

  ناشناس پاسخ

  سلام وقتتون بخیر
  برای اینکه دوربین کواد کوپتر مدل A18 رو روی ایفون نصب کنیم باید از چه برنامه ای استفاده کنیم با تشکر

   primatoy پاسخ

   سلام وقت بخیر
   متاسفانه ما این مدل رو نمیشناسیم و اطلاع نداریم.
   در دفترچه راهنمای هر مدل بارکد نصب نرم افزار وجود دارد و با اسکن کردن بارکد ، نرم افزار به راحتی نصب میشود.
   پیروز باشید

  Iloa پاسخ

  سلام ببخشید چرا من داخل وای فای که می روم پهپاد را مشاهده نمی کنم

   primatoy پاسخ

   سلام وقت بخیر
   باید مدل دستگاه رو بفرمایید که بهتر راهنماییتون کنم.
   پیروز باشید

  وانیال پاسخ

  سلام برنامه پهباد سایما x5 چیه

   primatoy پاسخ

   سلام وقت بخیر
   سایما X5 اصلا ارسال تصویر روی موبایل ندارد.
   پیروز باشید

  احمدی پاسخ

  سلام وقت بخیر
  من کوادکوپتر مدل LH-X8 خریدم میخواستم بدونم اسم نرم افزار اتصال دوربینش تو ios چیه ؟

   primatoy پاسخ

   سلام وقت بخیر
   این مدل رو کار نکردیم و متاسفانه از اسم نرم افزارش اطلاعی نداریم. پیشنهاد میکنم اسم دستگاه رو گوگل جستجو بفرمایید که نرم افزارش رو پیدا کنید.
   پیروز باشید