آیا گرید بندی کوادکوپتر صحت دارد؟

آیا گرید بندی کوادکوپتر صحت دارد؟

مساله گریدبندی کوادکوپترهای مبتدی به ویژه کوادکوپترهای سایما SYMA , Cheerson , WLtoys که برندهای معتبر و شناخته شده ای در این زمینه هستند ، امروزه بحث داغ فروشگاه‌های اینترنتی فروش کوادکوپتر و مولتی روتور است .

این فروشگاه‌ها ادعا می‌کنند که محصولی که ارائه می‌کنند گرید A بوده و از کیفیت ساخت بالایی برخوردار می‌باشد و اگر مشتری کوادکوپتر یا هر کالایی را به قیمت پایین تر از آن‌ها بخرد، در واقع یک کالا با گرید B و حتی C خریداری نموده که دارای کیفیت ساخت پایینی است و به سرعت آسیب میبیند و یا پایداری پرواز و کارایی مورد نظر مشتری را ندارد .

با کمال احترام باید عنوان کنیم که این مساله ، جز راهی نه چندان منطقی برای تبلیغ نبوده و تمام این ادعاها کاملا کذب بوده و هدف این فروشگاه‌ها فقط و فقط توجیح قیمت بالای آنهاست . 

بهتر است سری به گوگل بزنیم تا این مساله را بهتر و با سند و مدرک بررسی کنیم :

در مرحله اول به صورت فارسی عبارت “کوادکوپتر گرید A سایما” سرچ می‌کنیم :

آیا گرید بندی کوادکوپتر صحت دارد؟

همانطور که میبینید گوگل چندین سایت را معرفی کرده که در مورد گریدبندی کوادکوپترها مطالبی نوشتند . حال برخی این موضوع را تایید و برخی تکذیب کردند . یعنی برخی از همین سایت‌ها عنوان کردند کوادکوپترها گرید A و B و C دارند و هر فروشگاهی که قیمت پایین تری دارد الزاما گرید پایین تری را هم عرضه می‌کند . برخی از سایت ها هم این موضوع را رد کرده و عنوان میکنند که گرید بندی برای کوادکوپترهای سایما وجود ندارد و همه آنها یکسان هستند .

خب ! من به عنوان مشتری که اطلاع دقیقی از این موضوع ندارم ، به کدامیک میتوانم اعتماد کنم ؟
آیا به یک سایت با قیمت بالاتر اعتماد کنم و با خیال راحت گرید A را تهیه کنم و یا با نگرانی بابت کیفیت محصول از سایت دیگری با قیمت پایین‌تر کالای مورد نظرم را بخرم ؟؟

بهتر است برای رفع این سردرگمی ، دوباره سری به گوگل بزنیم و این بار همان عبارت را به صورت لاتین سرچ کنیم تا ببنیم سایت‌های انگلیسی زبان در این مورد چه نظری دارند :

آیا گرید بندی کوادکوپتر صحت دارد؟

همانطور که میبینید هیچ سایت انگلیسی زبانی از سایت‌های معتبری مثل ebay گرفته تا خود سایت syma به هیچ عنوان چنین مساله را حتی بیان نکرده اند چه برسد به بحث در مورد آن و قیمت‌گذاری متفاوت برای آن !! تمام سایت‌ها محصول مورد نظر خود را بدون هیچ گونه تخریبی با قیمت مورد نظر ارائه کرده و مشتری فقط بر حسب سلیقه شخصی خود و قیمت محصول ، کالا را خریداری می‌کند.

یکی از نتایج جستجو برای عبارت ” syma grade A & B” را ببینید :

آیا گرید بندی کوادکوپتر صحت دارد؟

A/B Channel ؟؟؟!!!  یعنی گوگل تمام تلاش خود را کرده تا به عبارتی برسد که ما سرچ کرده‌ایم !
بدتر از آن این که متاسفانه هیچ کشوری در دنیا به جز ایران برای این موضوع مطلبی ننوشته تا قیمت بالای خود را توسط اطلاعات کذب توجیح کند !